Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У вересні відбудеться:
- Бібліотечна акція: «Прочитай книгу про війну»;
- Книжкова виставка «Палітра осіннього читання»;
- Кінопоказ «Шедеври світової літератури на великому екрані»;
- Віртуальна презентація виставки-портрету: «Великий Українець» (155 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866— 1934), українського історика, письменника, громадського і політичного діяча).

 

Наші конкурси:

Туристичний інформаційний центр
Діяльність туристичного інформаційного центру PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Діяльність ТІЦ
25.04.2018 12:36
Відповідно до  наказу сектору  культури і туризму Корецької райдержадміністрації від 17.07.2017 № 29, враховуючи  близьке розташуванням до автобусної зупинки, автомобільної стоянки, основних місцевих атракцій,  на базі КЗ ,,Корецька централізована система публічно-шкільних бібліотек”  Корецької районної ради  Рівненської області  утворено  туристичний  інформаційний центр.

Центр знаходиться за адресою:
34700, м. Корець, вул. Київська, 45, тел.(03651) 21130
Керівник Центру – Форсюк Володимир Володимирович

Графік  роботи Центру:
Понеділок - неділя  9.00 - 18.00 год.

Діяльність ТІЦ спрямована на інформування та консультування туристів та інших суб’єктів туристичної галузі економіки, промоцію та рекламування туристично-рекреаційних ресурсів та інших принад місцевості тощо.
Основним завданням діяльності  туристичного інформаційного центру являється інформаційна підтримка і координація туристичної галузі району. Крім того, функціями туристичного інформаційного центру є:
- переклад екскурсій, які проводяться працівниками  районного історичного музею  на англійську мову;
- продаж сувенірної продукції.

Послуги туристичного інформаційного центру:
- надання комплексної туристичної інформації про місцевість залежно від місця розташування Центру;
- про готелі та інші заклади розміщення туристів; про музеї, театри, концертні зали, парки, виставкові зали, туристичні підприємства, а також загальну інформацію про розвиток туризму в Україні;
- інформування туристів про культурні заходи міста чи регіону: про фестивалі, концерти, виставки, ярмарки тощо;
- інформування про екскурсійні маршрути по місту та за його межами;
- інформування про унікальні природні цінності, парки чи сади;
- інформування про транспортні послуги: таксі, громадський транспорт, автобусні перевезення та замовлення квитків;
- інформування про заклади харчування: ресторани, кафе, заклади харчування з національною кухнею;
- надання спеціальної інформації: про лікарні, міліцію, аптеки, консульства, урядові установи тощо.
Оновлено 10.07.2019 09:37
 
Кореччина гостинно запрошує PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
14.03.2019 09:28
На теренах Кореччини проводиться ряд фестивалів, районних свят та конкурсів і лише фестиваль народної творчості  ,,Зелене Купало в літо упало” має статус обласного   і безперервно проводиться  15 років поспіль.
Традиційно він проходить на  початку липня  місяця,  на березі річки Корчик і має на меті популяризувати  українську культури, автентичні народні промисли, звичаї та  традиції.
Географія учасників досить широка – це професійні, аматорські  колективи та народні умільці Корецького району, Рівненської та сусідніх їй областей - Житомирської і Хмельницької, Тернопільської, Волинської, Львівської, Київської, Вінницької, Черкаської, колективи з Луганської області.  
Корецький район підписав угоду про співпрацю  у сфері культури з Білокуракинською та Новоайдарською райдержадміністраціями, тому вже два роки поспіль  музичні  колективи представляють творчість східного регіону України,  чим зближують єдність Сходу та Заходу.
08 липня   2018 року в рамках проведення   обласного відкритого фестивалю народної творчості ,,Зелене Купало в літо упало”  вперше  відбулося плетіння  представниками офіційних делегацій та творчих колективів символічного вінка ,,Миру, дружби та добра”.
Окрасою свята є імпровізовані обійстя „Гостинна  Кореччина запрошує”,   які розміщуються на березі річки Корчик і  проводять свою презентацію  під час проведення районного конкурсу  ,,Краща агросадиба” – презентація   побуту, місцевих традицій  та  страв.
Цей фестиваль здобув широкої популярності та розголосу, створив позитивний резонанс серед аматорів і професійних митців не тільки Рівненської області, а й далеко за її межами.
З кожним роком інтерес до фестивалю зростає.  Концертні виступи учасників фестивалю відвідує до семи тисяч жителів з різних куточків України та ближнього зарубіжжя.  
Корецькою районною державною адміністрацією було порушено клопотання перед управлінням культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації про надання обласному фестивалю народної творчості  ,,Зелене Купало в літо упало” статусу   Всеукраїнського. І як наслідок, Міністерством культури України обласному фестивалю народної творчості  ,,Зелене Купало в літо упало”  надано статус Всеукраїнського, що сприятиме  подальшому збереженню народних традицій, відновленню кращих зразків місцевого фольклору, відтворенню та популяризації  народних звичаїв, традицій та обрядів, встановленню творчих стосунків між аматорами областей України та країн зарубіжжя.
Всеукраїнський фестиваль  народної творчості  ,,Зелене Купало в літо упало” в цьому році планується провести 12-14 липня.
Оновлено 14.03.2019 09:30
 
«Я, Споручниця грішних до Свого Сина…» PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
25.04.2018 13:21

Чудотворний образ Богородиці «Споручниця грішних» є головною святинею і душею Корецького жіночого монастиря ще з XVII століття. До ХVІІ століття вона була родовою іконою  корецьких князів. Ікона була привезена або з султанської Туреччини, або прямо з Риму. За переказами, до неї молилась свята преподобна Марія Єгипетська в єрусалимському храмі. Її називали “благодатною”, бо, за молитвами перед нею, Матір Божа постійно посилала свою допомогу княжій родині. У 1622 році турки взяли в полон останнього з православних Корецьких князів, Самуїла. Його брат, Іоанн, опинившись без підтримки та опори, проявив малодушшя – перейшов у католицьку віру, прийняв ім’я Ян-Карл та передав новозбудовану частину Корецької обителі монахам-францисканцям. Новоспечені «брати у Христі», католики-єзуїти, підбили князя винести зі свого родового замку православні святині – плащаницю Богородиці та ікону Божої Матері «Споручниця грішних». Чи то Господь зглянувся на молитви сестри Корецьких князів, Серафими, ігумені місцевої жіночої обителі, чи сам Ян-Карл проявив здоровий глузд, але у 1622 році, у четвер після святої П’ятидесятниці, Хресною ходою ці святині були перенесені у Корецький монастир. Та навіть молитви сестри-ігумені не вберегли брата, який зрадив православну віру, від кари Божої: Всевишній не дав Яну-Карлу нащадків, і рід Корецьких князів на ньому перервався.А, починаючи з 1622 року, на четвертий день після Трійці було встановлено святкування на честь образу Матері Божої “Споручниця грішних”.На іконі Божа Матір зображена з Богонемовлям-Христом на лівій руці, Який обома руками тримає Її десницю. Написана на дерев’яній дошці, свою теперішню назву святиня отримала від віршованого напису на окладі «Аз споручница грешных к Моему Сыну: Сей дал Мне за них руце слышати Мя выну; да тии, иже радость выну Мне приносят, радоватися вечне через Меня испросят».

Оновлено 25.04.2018 13:25
Докладніше...
 
«Не спиниться гончарний круг…» PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
04.10.2017 13:02

Село Велика Клецька, що на Кореччині донедавна славилось майстрами гончарної справи. З гончарів - майстрів своєї справи в селі залишилися декілька жителів, чиї батьки та діди займалися гончарством.  Вони пам’ятають ті часи, бо самі допомагали, а бо ж їм розповідали про це батьки . З кінця 20-х, початку 30-х років ХХ століття тяжко і бідно жилося людям в поліському селі, в сім’ях було багато дітей. Щоб вижити, треба було працювати. Майже кожен чоловік в селі - голова сім’ї - займався гончарним ремеслом, щоб прогодувати сім’ю. А неподалік села, в лісі, в урочищі «Чернечина»  копали ту глину, яку споконвіку гончарі називали «святою землицею» і яка у їх вправних руках перетворювалася на вироби найрізноманітнішої форми. Відомі гончари тих років  Петришин Д.,  Демчук О., Кирильчук М., Ящук У., Ящук О., Лашта І., Петришин І., Загородько М., Дячук С., Петришин П., Завадський Є., Мороз П. В 30 - 40-х роках до цієї справи долучились Мельник Г.І., Демчук Є.С.. Литвинчук С.Л., Кулінець С.П., Кулінець І.П., Кулінець А.А., Лашта Ф І., Лашта А.І., Загородько К., Загородько О., Соловей М.Ф., Соловей І.Ф. Всього в селі нараховувалось 80 гончарів. В повоєнні роки цим ремеслом займалися: Кулінець О.М., Коваль  М.І., Лашта С.М., Лашта М.І., Лашта В.І., Павлюк А.О., Кирильчук О.Н., Мороз А.П., Дячук С.З., Ящук В.У., Павлюк П.Ф., Лашта В.М. .

Вироби місцевих майстрів, гончарний круг. (Публічно – шкільна бібліотека с. Велика Клецька)

Оновлено 25.04.2018 13:25
Докладніше...
 
Корецький замок PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
06.10.2017 12:54

«Изяслав …перешед Горину и ту ста на Хортии и оттоле же поиде ко Коречьску. И корчане же вышедше с радостью и поклониша ему… » Так Іпатіївський літопис під 1150 роком вперше згадує Корець у зв’язку походом великого князя Із’яслава в часи міжусобної війни з володимиро-суздальським князем Юрієм Долгоруким.

Оновлено 25.04.2018 13:26
Докладніше...
 
Лаврентій Зизаній-Тустановський PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
11.04.2018 09:11

Лаврентій
Зизаній-Тустановський –
український педагог, поет,
перекладач,церковний
діяч, ХVII ст.

 

Зло є не навчитися читати. Читати й не розуміти слів.
За науку моцно ся маймо и єден другого добродетельного працею 
переходьмо.

Життя

Брати Стефан і Лаврентій Зизаній походили з міщан с. Потемога на Галичині (тепер Нестеровського району Львівської області). Лаврентій здобув ґрунтовну освіту, але де саме – невідомо. Дослідники припускають, що він міг навчатись в Острозі, Львові або в Єзуїтському училищі в Ярославлі (Польща). Початок педагогічної діяльності Л. Зизанія пов'язаний із Львівською братською школою, де він викладав грецьку та церковно-слав’янську мови. У 1592 р. Лаврентія Зизанія Львівське братство відпустило для роботи в братській школі м. Брестія, а з 1595 р. став ректором Віленської братської школи.  У 1612 р. Зизаній став священиком соборної церкви в м. Корці (тепер Рівненщина), в маєтку князя Іоакима Корецького. На заповіті Катерини Корецької, виданому в Корці 29 серпня 1618 року, підписався як "отець Лаврентій Зизаній-Тустановський, протопоп корецький". Перебуваючи тут, брав участь у підготовці до випуску книг Києво-Печерської друкарні. Десь у 1619 р. прибув до Києва, звідти у травні 1626 р. вирушив до Москви, аби видати свій Катехизис, де жив до лютого 1627 року. Видання Катехизиса (після полеміки з росіянами) не було здійснене; наклад книги майже весь був спалений. Після цього Зизаній повернувся до Києва, де у 1628 р. був учасником київського собору у справі Мелетія Смотрицького. Пізніше повернувся до Корця. На початку 1634 р. був ще живий. Автор літописних заміток Кирило Іванович із Замостя відзначив, що Зизаній "умер в Корцу, зкориговавши Біблію з грецкого до Даниила".

Оновлено 25.04.2018 13:26
Докладніше...
 
Визначні пам'ятки PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку

амок князів Корецьких XVI ст.

 

Оновлено 03.11.2017 08:00
Докладніше...
 
«Мечі харалужні» PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
05.10.2017 09:38

Яръ туре Всеволод!
Стаиши на борони, прищеши на вои стрелами,
гремяши в шеломы мечи харалужными!
(«Слово о полку Игореве»)


Іще на перших сторінках «Слова про Ігорів похід» гримлять об шоломи мечі харалужні - і це наш Харалуг дав цю назву.
Село Харалуг так і манить своєю загадковістю. Перша писемна згадка про нього зафіксована в акті від 1623 року, коли „Харлукче” належало князю Карлові Корецькому і разом з „Большим Хручим” і Коловертами перейшло у заклад за 11700 польських злотих дворянці Павловичівні.
Маємо кілька версій стосовно походження дивної назви. Місцеві жителі твердять, що „харалуг” – це „хороший луг”, тобто „багатий” (травами, лісом). Мовознавці у слові „харлукча” виділяють основу „харлукт”, що характеризує місцевість з бідними ґрунтами, лісоболотяну. 
Оновлено 25.04.2018 13:27
Докладніше...
 
"Дім, де живе бібліотека" PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
03.09.2017 08:49
«Пізнай свій край, себе. Свій рід, свій народ, свою
землю – і ти побачиш свій шлях у житті»
Г. Сковорода


Історія долі особистостей шляхетних родин міста, які лишили великий культурний спадок нашому краю, проте залишились маловідомими. Серед них родина Горчицьких та графські маєтності.Будинок Горчицьких, сучасний вигляд.

Напроти Свято-Троїцького монастиря стоїть «славного колись роду» - будинок графів Горчицьких.
На околиці міста Корець, над самим Брест-Литовським трактом, в кінці 18-го століття князем Любомирським був збудований палац, для всіх він відомий як будинок графів Горчицьких. Це - яскравий приклад ранньо -класицистичного стилю. Палац - одноповерхова будівля з двома флігелями.
Оновлено 06.10.2017 08:03
Докладніше...
 
"Корецькі граніти" PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
05.10.2017 08:25

Місто Корець розташоване в районі так званого Корецького розлому Подільсько-Волинської височини і відноситься до території лісового межиріччя з балочним рельєфом. Абсолютні висоти згаданої вище височини досягають 230 м над рівнем моря. Це визначає його пагористий рельєф. Другим надзвичайно важливим елементом ландшафту є річка Корчик, яка є найбільшим допливом річки Случ. Корчик, пробившись через гранітний щит, створив чудову долину, а в окремих місцях зустрічаються виходи гранітних скель, що додає мальовничості пейзажам міста та його околиць.

Оновлено 06.10.2017 08:00
Докладніше...
 
Телефони PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку

Міжнародний код 03651

По області 251

Автовокзал 2-11-41

Ресторан «Рікос»

м.Корець вул. Київська, 7  тел.(03651)2-16-12

Кафе:

"Діброва"

м.Корець вул. Київська, 13  тел.(063)187-25-66

"Леон”

вул. Київська, 63 а 2-20-54

Аптеки:

вул. Київська, 55 2-12-24

вул. Київська, 124 2-18-29

Перукарні:

„Мрія”

вул. Київська, 61 2-17-04

„Анастасія”

вул. Київська, 73а 2-23-51

Історичний музей:

вул. Київська, 45 2-27-37

Районна поліклініка:

вул. Володимирська, 14 2-10-31

КЗ «Корецька центральна районна лікарня»

м.Корець вул.Володимирська, 14-а  тел.(03651)2-04-32

Пожежна частина № 20 (СДПЧ №20)

м.Корець вул.Коновальця, 23  тел.101, (03651)2-11-01

Редакція газети:

„Вісті Кореччини” пл. Київська, 5 2-19-19

Укртелеком

м.Корець вул.Київська, 67-а тел.(03651)2-11-60

Укрпошта

м.Корець вул.Київська, 67-а  тел.(03651)2-19-10

Корецьке відділення ЗАТ КБ «ПриватБанк»

м.Корець вул. Київська, 61  тел.(03651)2-13-49

Філія РОУ ВАТ «Ощадбанк»

м.Корець вул. Київська, 37  тел.(03651)2-17-24

Готель

м.Корець вул. Київська, 80  тел.(067)955-83-92

Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Корецький локальний центр дистанційного навчання

м.Корець вул. Київська, 60  тел.(03651)2-24-02

Вище професійне училище №24

м.Корець вул.Незалежності, 39  тел.(03651)2-15-24

Регентське духовне училище

м.Корець вул. Київська, 56  тел.(03651) 2-18-04

Довідкове бюро 09

 

 

Оновлено 28.05.2015 12:23
 
Корецький жіночий Свято-Троїцький монастир PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Святині Корречини

Перлиною архітектурного ансамблю м. Корець є жіночий Свято-Троїцький монастир, який був заснований у 1620 році в честь святої Трійці. До цього часу діяв в Корці Воскресенський, через тісноту і незручності, що були у монастирі, Ігуменія Серафима просить свого племінника князя Самуїла Іокимовича Корецького, побудувати новий, більш обширний монастир. В 1620 році князь Самуіл Корецький засновує для православних монахинь великий монастир в честь Святої Трійці. Будівництво якого було закінчено в 1810 році князем Йосипом Чарторийським – Ярмолинським останнім князем Корецьких.
В 1812 році всі дорогоцінності, ікони, Євангеліє, хоругви були евакуйовані для збереження в Київську Лавру, пізніше повернені в монастир. В 1831 році з метою захоплення Волині та насилля названих православною церквою у Варшаві почався заколот. Найжорстокіші бої були м. Корці при зіткненні з російськими військами. Наслідком цих боїв стала велика пожежа, що охопила місто. В цьому вогні згорів і новозбудований монастир. В такому стані храм перебував 30 років.
Оновлено 25.04.2018 13:20
Докладніше...
 
Церкви та костел PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Святині Корречини

Церква святого Миколи

 

 

 

 

 

 

 

Знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького за 100 метрів на північ від замку. Збудована в 1834 році в стилі російського провінційного класицизму за заповітом колишнього власника Корця Й. Чарторийського. У 1837 році двір церкви обгородили дерев’яною огорожею на кам’яному фундаменті. У 1844 році в храм було встановлено іконостас, а в 1860 році – горішнє місце і жертовник. Зовнішній вигляд церкви надзвичайно масивний і громіздкий, але її внутрішній об’єм візуально не відповідає зовнішньому. Зверху церква увінчала величезним, дещо зниженим куполом. З північного і південного боків прибудовані два портики доричного стилю зі спареними колонами на п’єдесталах. Із західного боку, де головний вхід, влаштований чотириколонний портик, над яким знаходиться дзвіниця.

Церква святого Юрія

Стоїть на центральному міському кладовищі. Точної дати її побудови немає. Відомо лише, що вона була суттєво поновлена в 1877 році. Церква деревяна, п’ятиголова.

Церква святих Кузьми та Дем’яна

Стоїть на лівому березі Корчика на кручі, прямо навпроти Корецького замку, і є третьою церквою, яку побудовано на цьому місці. Час побудови першої невідомий, вона згоріла в серединні XVIII століття. У 1766 році було споруджено другу церкву, яку через 100 років розібрали як аварійну і в 1896 – 1897 роках збудували теперішню дерев’яну церкву, яка за своїм зовнішнім виглядом вважається найгарнішою серед місцевих навколишніх церков.

Церква святої Параскеви П’ятниці


 

 

 

 

 

 

Знаходиться за 200 м. на південь від Кузьмодем’янської церкви. Будувалася в 1911 – 1914 роках. За архітектурними формами близька до споруд Свято-Троїцького монастиря.

Костел святого Антонія


 

 

 

 

 

Костел Святого Антонія обнесений цегляною огорожею. Костел був заснований князями Корецькими в 1533 році. Пізніше він перебудовувався (1706 і 1916 рр.) В наші часи костел зберіг свою виразність стилю барокко. Атласна частина на захід доповнення прибудованою високою восьмигранною часовнею, покритою куполом з чотирма люкарнами. Деякі дослідники доводять, що об’єм часові являється старою алтарною частиною храму до якого пізніше з заходу і сходу був прибудований основний об’єм з входом з східної сторони.

https://www.youtube.com/watch?v=g881S4nal38

 

Оновлено 25.04.2018 12:49
 
Кохана Пушкіна PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Кохана Пушкина

Яка вже там красуня з тої Анни…
Мадам Андро давно уже в труні
А з гучномовця лине вечорами
О, не співай красуне при мені.

Ці рядки відома українська письменниця Л.Костенко присвятила Анні Оленіній-Андро, першому коханню Олександра Пушкіна, яка навічно зосталась на українській землі…
Знайомлячись із Свято-Троїцьким монастирем, ви обов’язково звернете увагу на невеличкий надгробок з граніту, на якому золотом написано «Анна Алексеевна Андро, рожденная Оленина».
У цій могилі та, образ якої оспіваний Олександром Пушкіним у багатьох поезіях. Чому уродженка далекої холодної російської столиці на Неві опинилася у нашому краї і що зв’язує її ім’я з іменем великого російського письменника?
Анна Олексіївна Оленіна народилася 1808-го року в сім’ї директора Імператорської академії мистецтв. Жила з батьками в Петербурзі на відомій вулиці під назвою Мойка. До речі, там само жив і Пушкін.
Батько Анни був меценатом і у своїй садибі в Приютіно тримав своєрідний салон, де часто бували Карамзін, Міцкевич, В’яземський, Глинка, Брюллов та інші відомі люди того часу.Олексій Оленін був людиною приязною і освіченою з витонченим аристократичним смаком, майстер малюнка. Саме малюнки Олексія Миколайовича прикрасили перше ивидання «Руслана і Людмили». Він давно був знайомий з Пушкіним., який часто поспішав в дім Оленіна не тільки поспілкуватися з цікавими людьми, була ще одна причина… І цією причиною була молода, вродлива Анна.
Для всіх вона була «мила дитина Аннет», а їй тоді було неповних двадцять років і їй так хотілося стати дорослою! Анна Оленіна мала блискучу освіту , знала сім мов, вміла поводитися в товаристві, чудово грала і співала, до всього мала ще талант оповідача та як не дивно рішучу та запальну вдачу. Адже це вона першою підійшла до Олександра Пушкіна на балу і запросила на танець, а потім обурювалась, як він міг називати її «моя» у вірші «Ее глаза»
…Глаза Олениной моей!
Какой задумчивый в них гений
И сколько детской прстоты,
И сколько томных выражений

Те що Олександр Пушкін палко покохав Оленіну було очевидно, як і те, що поетичних признань він присвятив ій більше ніж будь-кому . «Пустое Вы сердечным ты», «Я вас любил», «Не пой красавица при мне», «Предчуствие», «Город пышный…», чимало рядків із «Онегина…».
Її прфіль він малював неодноразово на полях рукописів, а малюнками майже дитячої ніжки «Аннет» були укриті поля рукопису «Євгенія Онєгіна». Казали,що ніжку Анна і справді мала на диво маленьку і вміщувалась на долоні у Пушкіна.
Але їхнє кохання, на жаль, не мало щасливого кінця.Коли закоханий Пушкін посватався до Анни Оленіної її батьки не були взахваті , адже, на той час Олександр зажив слави гульвіси. Йому було відмовлено. Серед спогадів сучасників та свідків тих подій є й інша версія відмови руки і серця Анни Оленіної. Шлюбна пропозиція молодого поета не була відхилена, але він запізнився на оголошення про заручини і цим оста\точно розгнівив батьків Оленіної, чим і заслужив відмову.
Пізніше, похапки прощаючись, він вписав в альбом Анни віршовані рядки, які вона зросила сльозами щойно прочитавши. Це широко відома поезія «Я вас любил…»
Заміж Анна Оленіна вийшла пізно, вже після трагічної загибелі Пушкіна, хоча претендентів на руку красуні було багато. Шлюб Оленіної з Федором Олександровичем Андро де Ланжероном вважався блискучим та успішним, але успадкувавши тяжкий характер від матері, майбутній чоловік виявився сварливим і дуже ревнивим. Андро де Ланжерон знав про дружні стосунки Анни з Пушкіним і ревнував навіть до віршів та романсів, а особливо до сторінок її таємного щоденника. Свій дівочий щоденник та переписку і спогади про Пушкіна вона втаємничила від чоловіка і тільки улюблена онука Ольга мала привілей читати сердечні зізнання.
Анна Андро сорок років прожила в столиці Польщі- Варшаві, де її чоловік чотирнадцять років був віце-президентом. Вона також була покровителькою молодих талантів Польщі. Граф Федір Олександрович дослужився до посади сенатора, згодом був таємним радником. Помер він на 81-му році життя; поховали його в родинному замку Ланжеронів у Франції.
Після смерті чоловіка А.О.Андро повернулася доживати свій вік в маєток молодшої дочки графині Антоніни Федорівни Уварової, яка мала маєток у селі Середня Деражня Новоград- Волинського повіту. Останні роки старенької пройшли серед дітей та онуків. Вона вела мирське життя, часто буваючи в Корецькому Свято- Троїцькому монастирі, поважаючи його звичаї та черниць. Із своїх статків щедро обдаровувала святу обитель: крім 300 десятин зеилі, луків і пасовищ в урочищі Шитня,передавала і речі релігійного ужитку, коштовності. Опікувалась сирітським приютом. Для малолітніх сиріт вона влаштовувала різдвяні дні, всіляко турбувалася про знедолених. Померла Анна Андро у віці 80-ти років і була похована на території її улюбленого монастиря.

https://www.youtube.com/watch?v=2DZY3e3RUfw&t=82s

Замісь епілогу
Записи Анни Оленіної-Андро були частково видані в кінці ХХ століття.
Написані вишуканим але твердим почерком, ніжною рукою молодої дівчини, ніби летять зі сторінок старовинних альбомів… Летять крізь століття, роки і спогади, які залишаються для майбутніх поколінь. Для нас…

 

Сохранить

Оновлено 24.10.2017 07:20
 
Повнокомплексний маршрут ,,МАЛЬОВНИЧА КОРЕЧЧИНА” PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристичні маршрути
04.11.2016 12:47

Схема маршруту:
м. Корець + с. Новий Корець – с. Світанок – с. Застав’я – с. Великі Межирічі – с. Дивень – с. Невірків – Хутір Воронуха.

Цей маршрут по запиту туристичної групи можна модифікувати у: екотур, паломницько-релігійний, культурно-пізнавальний.
Маршрут не має вікових обмежень, він може бути по своєму складу туристичної групи: молодіжний, дитячий, сімейний, для осіб старшого віку. Запропонований маршрут може бути груповим та індивідуальним. Цей маршрут можна поділити на кілька частин в залежності від потреб туристичної групи і можливості оренди автотранспорту.
В межах даного маршруту туристам пропонується відвідати:

в м. Корці та с. Новий Корець:
- Корецький районний історичний музей;
- жіночий Свято-Троїцький ставропігійний монастир;
- єврейське кладовище з оглядом мацев, відвідання 3 могил цадиків та джерела «Єврейська сльоза»;
- Миколаївську церкву;
- замок князів Корецьких;
- римо-католицький костел св. Антонія Падуанського (при потребі відвідання польського кладовища);
- Кузьмо-Дем’янську церкву;
- церкву св. Параскеви-П’ятниці;
- Іллінську церкву;
- корецьке лісництво.

с. Світанок:
- відвідання церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

с. Великі Межирічі:
- єврейського кладовища (могили цадика Дов Бера);
- артезіанської криниці (єдиної в районі);
- церква св. апостолів Петра і Павла;
- костелу св. Антонія;
- народного музею в НВК «Школа-гімназія»;
- палац Стецьких (сучасний інтернат);

с. Дивень:
-могилу схимонахині Херувими.

с.  Невірків:
- костел св. Трійці;
- церква.

Хутір Воронуха:
Садиба зеленого туризму, де надаються послуги харчування, розміщення, катання на лодці, катамарані, рибальство, мисливство на базі мисливського товариства «Тур», збирання грибів, лазня та традиційної української кухні. 
По можливості в даній агросадибі туристична група може переночувати, і на другий день продовжити подорож на Соколині гори, для активного відпочинку.

Оновлено 25.04.2018 12:33
 
Екскурсійний маршрут "Єврейські поховання періоду Голокосту" PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристичні маршрути
04.11.2016 12:41

На ряду з іншими видами туризму, велика робота проводиться для розвитку ностальгічного туризму в місті Корець та Корецькому районі. Зокрема, налагоджено тісну співпрацю з Корецьким єврейським товариством в Ізраїлі та за кордоном. Члени товариства – євреї, вихідці з м. Корець та їх нащадки, що мешкають в Ізраїлі, Канаді та США, які щороку приїжджають, щоб відвідати могили своїх предків.
На території Корецького району розташовані такі місця поховання єврейського населення в період Голокосту: в с. Козак (братська могила в с. Козак знаходиться за 5 км від Корця. В цілому в могилах покоїться 4500 жорстоко вбитих євреїв) та біля с. Невірків. А також в сусідньому Новоград-Волинському районі - в урочищі Шитня (поховано кілька сотень корецьких євреїв, які були вбиті німцями у 1941 році) та с. Суховоля (в лісі в с. Суховоля  покоїться 120 корецьких євреїв, які були вбиті німцями в 1941 році).

Основні характеристики:

Тип маршруту: екскурсійний, ностальгічний.
За типом пересування:  автомобільний.
За складом групи: змішаний.
За віком: універсальний.
Вплив сезону: відсутня сезонна складова.
Заявлені відстані:
м. Корець – с. Невірків – 37 км (~ 40 хв. автотранспортом, траса  Е 40, М 06).
м. Корець – урочище Шитня (~ 5 км (10 хв. автотранспортом) – с. Суховоля    (21 км, 30 хв. автотранспортом).
м. Корець – с. Козак (10 км, 20 хв. автотранспортом).

Схема маршруту:

1-й напрямок: м. Корець – єврейське поховання с. Невірків.
2-й напрямок:  м. Корець – урочище Шитня – с. Суховоля.
3-й напрямок: м. Корець – с. Козак.

Програма маршруту:

Зустріч екскурсійної групи біля Корецького районного історичного музею.
Переїзд до поховання в с. Невірків (розповідь про історію єврейства с. Великі Межирічі). Повернення до м. Корця.
Переїзд до урочища Шитня та села Суховоля. Повернення до м. Корця.    
Переїзд в с. Козак. Повернення до м. Корця.         
Харчування в м. Корець.

Специфікою маршруту є бажання туриста відвідати всі чи окремі поховання. Тому цей маршрут є базовим, і буде модифікуватись за бажанням туриста.


Оновлено 25.04.2018 12:32
 
Екскурсійний маршрут «Унікальна Шевченківська Кореччина» PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристичні маршрути
30.05.2016 13:48

Основні характеристики:
Тип маршруту: екскурсійний.
За типом пересування: змішаний, в своїй основі автомобільний, кільцевий.
За складом групи: універсальний.
За віком: універсальний.
Вплив сезону: відсутня сезонна складова.
Заявлені відстані:
м. Корець – с. Жадківка – 5 км (~ 5 хв. їзди автотранспортом, траса  Е 40) + переїзд від пам’ятника Т. Шевченка біля фірми ,,Інвест-Адам”  до Жадківської сільської ради (близько 5 хв.).
По м. Корець ~ 2 км.

Схема маршруту:
Центральна площа м. Корець – Корецький районний історичний музей – Корецька центральна районна бібліотека – с. Жадківка (територія біля фірми ,,Інвест-Адам” – відвідання пам’ятника біля Жадківської сільської ради (за бажанням) – повернення в м. Корець (обід).

Програма маршруту:
Зустріч екскурсійної групи на центральній площі міста.
Розповідь про пам’ятник Т.Г.Шевченку на центральній площі міста.
Оглядова екскурсія в Корецькому районному історичному музеї+ розповідь про перебування Т.Г.Шевченка в м. Корець.
Відвідання літературного круглого столу ,,Відкриваючи Кобзаря”.
Розповідь про пам’ятник Т.Г.Шевченку біля приміщення музею та бібліотеки.
Переїзд для перегляду пам’ятника Т.Г.Шевченку біля фірми ,,Інвест-Адам”.
Переїзд для перегляду пам’ятника Т.Г.Шевченку біля Жадківської сільської ради (за бажанням).
Повернення в м. Корець (обід).

Або:
Зустріч екскурсійної групи на центральній площі міста.
Розповідь про пам’ятник Т.Г.Шевченку на центральній площі міста.
Оглядова екскурсія + розповідь про перебування Т.Г.Шевченка в м. Корець (в Корецькому районному історичному музеї).
Розповідь про пам’ятник Т.Г.Шевченку біля приміщення музею та бібліотеки.
Переїзд для перегляду пам’ятника Т.Г. Шевченку біля фірми ,,Інвест-Адам”.
Переїзд для перегляду пам’ятника Т.Г. Шевченку біля Жадківської сільської ради (за бажанням).
Повернення в м. Корець (обід).


Оновлено 25.04.2018 12:30
 
Хасидський паломницький маршрут „Хасидська сторінка Кореччини” PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристичні маршрути
04.11.2016 12:44

Корець – містечко-штетл на Волині з давньою історією. У ,,Волынских епархиальных ведомостях” згадується, що в м. Корець в 1913 році  налічувалося 14286 осіб, з них 10 тисяч були євреями. Велика єврейська громада знаходилась також в сучасному селі Великі Межирічі. Переважна більшість євреїв Кореччини знаходилися під впливом релігійно-містичного напрямку, відомого під назвою хасидизм. Засновником цього напрямку був Ізраель Баал Шем-Тов (скорочено Бешт). Зокрема в м. Корець похований його учень рабі Пінхас, а Дов Бер (похований в с. Великі Межирічі) взагалі очолив цей рух після смерті Бешта. Також на громадському єврейському кладовищі   м. Корець поховані ще 2 відомі цадики, а саме: Ашер Цвіль Бен Арав Давід та Іцхак Айзик Га Коен.

Основні характеристики:

Тип маршруту: екскурсійний, паломницький.
За типом пересування:  автомобільний.
За складом групи: хасиди.
За віком: універсальний.
Вплив сезону: відсутня сезонна складова.
Заявлені відстані:
м. Корець – с. Великі Межирічі – 30 км (~ 40 хв.  автотранспортом, траса Е 40, М 06).

Схема маршруту:

Громадське єврейське кладовище м. Корець – громадське єврейське кладовище с. Великі Межирічі.

Програма маршруту:

Зустріч екскурсійної групи біля Корецького районного історичного музею.
Перехід до громадського єврейського кладовища в м. Корець.
Огляд мацев, що збереглися на кладовищі.
Відвідання могил цадиків: Ашера Цвіль Бен Арав Давіда, Іцхака Айзика Га Коена та Мордехаета Бен Арав Пінхаса.

Оновлено 25.04.2018 12:30
 
Релігійно-паломницький маршрут ,,Християнська ,,мекка” Рівненщини” PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристичні маршрути
04.11.2016 12:50

Схема маршруту:
Георгіївська церква – Корецький жіночий ставропігійний жіночий монастир    св. Трійці – Миколаївська церква – Свято-Воскресенський монастир – костел св. Антонія – церква Покрови Богородиці (с.Світанок) – церква св. апостолів Петра і Павла (с. Великі Межирічі)  – костел св. Антонія (с. Великі Межирічі) – могила схимонахині Херувими (с. Дивень)  – костел св. Трійці (с. Невірків).

Римо-католицькі храми на маршруті:
костел св. Антонія (м. Корець) - діючий
костел св. Антонія (с. Великі Межирічі) – діє як екскурсійний об’єкт
костел св. Трійці (с. Невірків) - діє як екскурсійний об’єкт

Програма туру:
1-й день: зустріч групи на центральній площі міста або біля Корецького районного історичного музею.
Переїзд для огляду Георгіївської церкви (орієнтовний час перебування 20-30 хв.)
Переїзд до Корецького жіночого ставропігійного жіночого монастиря св. Трійці (відвідання Служби Божої, огляд господарських частин комплексу монастиря (пасіки, с/г земель, трапезної), регентсько-катахізаторського училища із супроводом екскурсовода. Можливість придбання речей сакрального характеру). Орієнтовний час – 1,5 – 2 год.
Переїзд для огляду Миколаївської церкви із супроводом екскурсовода. Орієнтовний час перебування – 20-30 хв.
*пішохідна прогулянка до замку князів Корецьких для огляду панорами міста, де можна оглянути церкви околиць м. Корця (церква св. Козьми й Даміана, Параскеви-П’ятниці) та прослухати екскурсію історії цих храмів. Орієнтовний час перебування – 30-40 хв. Повернення до автобусу.
Переїзд до Воскресенського монастиря. Орієнтовний час перебування – 15-20 хв.
Переїзд в костел св. Антонія (відвідання Служби Божої, екскурсія всередині костелу та навколо території). Орієнтовний час перебування – 30-50 хв.
Переїзд в с. Бранів для ночівлі, поселення групи та харчування (готельно-ресторанний комплекс ,,Фестиваль”, що знаходиться на трасі Київ – Чоп).
2-й день:
8.00 – сніданок.
8.30 – збір групи, переїзд з с. Бранів в с. Світанок Корецького району для огляду церкви Покрови Богородиці. Переїзд тривалістю 20-30 хв.
10.00 – переїзд в с. Великі Межирічі для огляду церкви св. апостолів Петра і Павла. Переїзд тривалістю 10-15 хв. Орієнтовний час перебування – 20-30 хв.
11.00 – переїзд для огляду костелу св. Антонія в с. Великі Межирічі. Екскурсія територією костелу. Орієнтовний час перебування – 30-40 хв.
Переїзд до могили схимонахині Херувими в с. Дивень. Переїзд тривалістю 5 хв. Орієнтовний час перебування – 15-30 хв.
13.00 – переїзд в с. Невірків для огляду костелу св. Трійці. Переїзд тривалістю 30-40 хв.
*по дорозі можливий обід на галявині (сухпайок можна придбати в с. Бранів в ГРК ,,Фестиваль”) або обід можна організувати перед виїздом до могили схимонахині Херувими в кафе в с. Великі Межирічі).
14.30 – відвідання костелу св. Трійці в с. Невірків з розповіддю екскурсовода. Орієнтовний час перебування – 20-30 хв.

Оновлено 25.04.2018 12:31
 
Корецький районний історичний музей PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Музейна гостина

В м.Корець з 14 жовтня 2000 року працює районний історичний музей.
Музей розміщено в правому крилі колишнього палацу графів Горчинських, збудованого наприкінці 18 ст. в стилі класицизму. Займається вивченням, збереженням пам’яток матеріальної і духовної культури, пропагує надбання національно-історичної та культурної спадщини, проводить велику лекційну та громадську роботу. Експозиція пропонується в 5–ти залах: історії краю, ВВ війни, етнографічний та два виставкових, відкрито постійно діючу виставку „ Створення і розбудова незалежної держави”. В музеї знаходиться більше 6-ти тисяч експонатів, які відображають історію, культуру та побут краю. Серед них – колекція археологічних знахідок ІІІ – ІІ тис. до н.е. та періоду Київської Русі, посуд першої в історії України фарфоро-фаянсової мануфактури, колекція рушників і сорочок кінця 19 поч. 20 ст., грамоти, документи, фотографії, предмети матеріальної культури. Окремий розділ музею присвячений видатним людям краю: письменнику В.Лозовому ( М. Ходаківському ), академікам Липському, братам Підстригачам, Опальчуку та іншим відомим в Україні та за рубежем неординарним особистостям. У виставкових залах діють виставки, які постійно змінюючись, показують творчий доробок місцевих самодіяльних, професійних художників та народних умільців Кореччини.
Музей знаходиться по вул. Київській 45. Працює з 9–ї до 17–ї год. Вихідний день – субота. Тел. 2-27-37. До послуг жителів району працюють також відомчі музеї: зразковий музей загальноосвітньої школи №1 м. Корець ( знаходиться в приміщенні школи ); музей – кімната школи № 3 м. Корець ( знаходиться в приміщенні школи ); музей загальноосвітнього ліцею м. Корець ( знаходиться в приміщенні ліцею ); народний музей гімназії с. В.Межиричі ( знаходиться в приміщенні гімназії ).

Оновлено 28.05.2015 12:24
 
Ще статті...


Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

__________________

Відвідування

Flag Counter