Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Бібліотечному фахівцю
Нормативно-регламентуючі документи PDF Друк E-mail
Бібліотека - Бібліотечному фахівцю
18.11.2015 13:51

Бібліотека і закон

Закон України "Про бібліотеку і бібліотечну справу" від 21.01.05

Закон України "Про інформацію" від 02.10.92

Закон України "Про обов'язковий примірник документів" від 09.04.99

Закон України "Про національну програму інформатизації" від 04.02.98

Закон України "Про авторські і суміжні права" від 23.12.93

Постанова Верховної Ради України "Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси" від 16.01.2009

Указ Президента "Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек" від 14.05.1998

Указ Президента "Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні" від 31.07.2000

Постанова Кабінету Міністрів "Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні" від 30.05.1997

Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності"від 12.12.2011

Наказ Міністерства культури і мистецтв України "Про затвердження Типових правил користування бібліотеками в Україні"від 05.05.1999

Наказ Міністерства культури і мистецтв України "Про затвердження Положення про централізовану бібліотечну систему" від 20.11.2001

Наказ Міністерства культури мистецтв України "Про затвердження Інструкції про організацію та порядок обміну, перерозподілу і розповсюдження документів серед бібліотек України через систему обмінних фондів" від 23.03.2005

Наказ Міністерства культури і мистецтв України "Про затвердження Інструкції про порядок відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань з бібліотечних фондів до Державного реєстру національного культурного надбання" від 20.11.2001

Оновлено 18.11.2015 13:53
Докладніше...
 
Досвід Крилівської ПШБ PDF Друк E-mail
Бібліотека - Бібліотечному фахівцю
28.05.2015 08:47

Крилівська ПШБ є бажаним місцем зустрічей і  спілкування, проведення змістовного дозвілля. Великим та яскравим заходом   є  Бібліотечний бульвар "Дивовижні скарби книжкового саду". Саме цього дня бібліотека пропонує  книги не в бібліотечних стінах, а в парку.

Оновлено 28.05.2015 08:53
Докладніше...
 
Електронні бібліотеки в Інтернет PDF Друк E-mail
Бібліотека - Бібліотечному фахівцю

Соціальні і економічні зміни, що відбуваються в суспільстві, знаходять своє відображення і в діяльності бібліотек, як установ, що стоять на перехресті інформаційних потоків. Сучасне життя призводить до необхідності створення нових умов для забезпечення користувачів своєчасною, достовірною та повною інформацією шляхом широкого застосування новітніх технологій.
Під терміном “електронна бібліотека” розуміється розподілена інформаційна система, яка дозволяє надійно накопичувати, зберігати, ефективно використовувати різноманітні колекції електронних документів, доступні у зручному для користувачів вигляді через глобальні Мережі передачі даних.
Одним з перших проектів створення зібрання електронних версій книг є проект “Гутенберг”, започаткований у 1971 році у Лабораторії дослідження матеріалів Іллінойського університету.
В Європі здійснюється проект “Bibliotheca Universalis”, що ставить за мету створення глобальної мережі електронних бібліотек. Було заплановано сформувати велику розподілену колекцію наукових знань, і забезпечити можливість надання доступу до неї користувачам через всесвітню Мережу. Країни “Великої сімки” включили цей проект до числа 11 найбільш важливих науково-технічних проектів.
Варта уваги і “Национальная электронная библиотека” Росії – найбільший в світі електронний архів російськомовних документів, матеріалів газет, журналів, радіо і телестанцій. Проект зародився в 1994 році. Основна інформація подається користувачам на комерційних засадах.
В Україні роботи з формування електронних бібліотек лише набирають обертів. Однією з перших ініціатив у цьому напрямі стало рішення інформаційно-бібліотечної ради Національної Академії Наук (НАН), в якому доручили Науковій бібліотеці України ім. Вернадського (НБУВ) створити електронну наукову бібліотеку НАН України.
Національна електронна бібліотека України включає 3 основні інформаційно-ресурсні компоненти:
- фонд електронних документів (комп`ютерних версій книг, статей з періодичних видань)
- загальнодержавну реферативну базу даних “Україніка наукова” (монографії, енциклопедії, довідники, словники, періодичні видання, збірники наукових праць, матеріали конференцій, автореферати дисертацій)
- електронний каталог НБУВ.

Оновлено 28.05.2015 11:31
Докладніше...
 
Бібліотечний урок PDF Друк E-mail
Бібліотека - Бібліотечному фахівцю

Як берегти книгу

(Бібліотечний урок)

Мета. Ознайомити дітей з історіїю виникнення книги, закріпити знання школярами правил поводження з книгою, виховувати любов і бережне ставлення до книги.

Оновлено 28.05.2015 11:31
Докладніше...
 
Бібліотечний досвід PDF Друк E-mail
Бібліотека - Бібліотечному фахівцю

Бібліотека – інформаційний центр на селі,

осередок дозвілля громади

Досвід роботи Світанівської

публічно-шкільної бібліотеки

Сьогодні неможливо уявити сучасне життя без бібліотеки, де кожна людина може духовно збагатитись та змістовно відпочити. Йдуть до бібліотеки школярі зі списками літератури, студенти з темами рефератів, дорослі читачі просто за інформацією, і кожного з них завідуюча бібліотекою зустрічає доброзичливо, допомагає зорієнтуватись у виборі книги, вдумливо ставиться до запитів і побажань, адже основний принцип роботи Гоголь Оксани Ростиславівни – «Все для читача».

А читач сьогодні освічений, ерудований, з новим світоглядом. Тому завідуюча бібліотекою шукає нові підходи в обслуговуванні, зміцнює творчі зв’язки з зацікавленими установами і організаціями в рамках культурно-дозвіллєвого комплексу.

Оновлено 28.05.2015 11:30
Докладніше...
 
Сайти фахівцям PDF Друк E-mail
Бібліотека - Бібліотечному фахівцю

http://profy.nplu.org/ - Бібліотечному фахівцю
http://librportal.org.ua/ - Бібліотечний освітній портал
http://www.biblider.ru/ - Школа бібліотечного лідерства
http://www.library.ru/ - Library.ru – інформаційно-справочний портал

Оновлено 28.05.2015 11:31
Докладніше...
 
<< Перша < Попередня 1 2 3 Наступна > Остання >>

Сторінка 2 з 3

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

Відоме всім слово „паспорт” запозичене з французької мови , що означає „прохід” і „гавань”. Первісно воно означало дозвіл на відплиття. Паспорт засвідчував, кому належить корабель, в якому місті проживає його господар – адже в південних морях було багато розбійників, яких італійці називали корсарами, а греки – піратами. Паспорт і мав засвідчити, що судном володіє добропорядна людина, яка ніякої шкоди мирним жителям міста не завдасть.

Відвідування

Flag Counter