Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
м.Корець вул.Київська 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Бібліотечний калейдоскоп

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У березні відбудеться:
- Презентація книжково-ілюстративної виставки «А жінка в світ приходить для любові»;
- Літературно-поетичний калейдоскоп «Ще раз про …Шевченка»;
- Книжкова виставка  «Кобзаревого слова вогонь»;
- Віртуальний екскурс «Шляхами великої долі»;
- Година профорієнтації «Сто професій – сто доріг»;
- Презентація книжкової виставки «Поетичні голоси рідного краю» (поети Рівненщини і Кореччни, до 70-річчя від д.н. В. Басараби).

Наші конкурси:

Твори конкурсантів
Мова - ознака державності України. Робота учениці 11-А класу Корецької загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів. Панченко Ганни. PDF Друк E-mail
Світ освіт - Твори конкурсантів
27.04.2017 13:24

Мова - ознака державності України

Я – українка, я - дочка свого народу. Я - берегиня наших традицій. Любов до своєї країни мені прищепили ще з раннього дитинства. У дитячі роки я над усе любила слухати вірші українських авторів, сама співала пісні рідною мовою. Особливо чудним для мене був «Заповіт» , який написав батько українського народу – Тарас Шевченко. Навіть будучи малечею розуміла, що я розмовляю найкрасивішою мовою. 
Можливо, для когось - це лише слова,які не мають жодного підтексту, для мене ж мова - це щось неймовірне та рідне,те, що завжди гріє душу.
« Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову»,- так запевняє відома письменниця та просто надзвичайна жінка Ліна Костенко. Та справді, найцінніший скарб , що ми маємо, втратив власну ціну. Ми самі не помітили як стали рабами сучасності. З кожним днем все більше забуваємось та губимось у холодному морі байдужості та марнославства. З яких пір українці втратили віру в краще майбутнє? Коли ми загубили останні краплі краси?
Свою мову ми маємо берегти все життя. Плекати її, постійно слідкувати, ніби за маленькою дитиною. Наші предки пролили цілі моря крові за те, що ми зараз втрачаємо. Ми мусимо кричати, волати і просто горіти. Хто, якщо не ми? Бо мова, як хліб, вона свята. Ми нею живемо, ми нею пробуджуємо життя. «Наші мови-це наше відображення, і якщо ви говорите мені, що наша мова занадто бідна, щоб точно висловити свої думки, тоді вже скажіть:що швидше ми зникнемо з лиця землі, то краще»,- правда, що, немов ніж, ріже наші серця та очі. Цілковита правда. Ми не цінуємо те, що маємо.
Наша мова-це наш оберіг. Мова зникає лише тому, що нею не говорять ті, хто її знає. Варто відкрити наші очі, почути крик, тихий шепіт власного сумління. Ми - майбутнє нашої нації і лише нам під силу змінювати його. Давайте ж рухатись разом, давайте діяти! Нам потрібно боротись за власну мову, тому що мова-це найкраща ознака державності.

 
Українська мова - державна мова країни. Робота учениці 10 класу Корецької загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів. Поліщук Діани. PDF Друк E-mail
Світ освіт - Твори конкурсантів
27.04.2017 13:23

Українська мова - державна мова країни

Українська мова - державна мова нашої країни і найголовніше, мова, що об`єднає наш народ. Завдяки нашій барвистій мові ми спілкуємося, ділимося враженнями, пишемо вірші, співаємо улюблені українські пісні та висловлюємо свою думку.
Наша мова - неймовірна, наша мова – мелодійна, наша мова - прекрасний скарб для неньки України. Мені як українці, патріотці своєї держави дуже подобається краса та співучість мови. Я вдячна Богу, що родилася українкою і маю змогу спілкуватися саме нею. Українська мова – це скарб усього українського народу.
Я вважаю, що кожен справжній патріот своєї країни повинен володіти та не цуратися рідної мови. Весь український народ повинен відноситися з повагою та любов`ю до мови, якою розмовляли наші предки. Ми повинні пам`ятати, що мова – це наше багатство, тому ми мусимо берегти та плекати її.
Багато письменників оспівують нашу мову в своїх творах, захоплюються нею, пишуть про неї з такою любов`ю, що дух перехоплює. Найдорожчі та найтепліші слова на українській мові лунають наче пісня. Вона захоплює та закохує у себе кожного. Вона здатна розтопити кожне серце та відкрити кожну душу.
Особисто для мене українська мова – це дещо більше, ніж засіб спілкування, оскільки вона надихає мене на творіння прекрасного. Моя рідна мова – найкраща, найбагатша, тому що це мова, завдяки якій я почала пізнавати світ. Я люблю свою мов, свою країну. Я з гідністю можу сказати, що я українка.

 
Легенди рідного краю. Робота учениці 11 класу Корецького НВК "школа-ліцей" Римарук Уляни PDF Друк E-mail
Світ освіт - Твори конкурсантів

Легенди рідного краю

Легенда — фольклорний і літературний жанр казкового, фантастичного характеру.

Легенди сягають найдавнішої доби людської історії. Вони виникли і вдосконалювалися разом з мовою. Протягом тисячоліть легенди у складі всієї жанрової системи фольклору були чи не єдиним засобом узагальнення і передачі наступним поколінням життєвих, історичних, географічних та інших знань. Поява писемності дала можливість зафіксувати значну частину текстів цих жанрів, таким чином вони дійшли до нас. Ці зафіксовані на письмі народні легенди складають початок історичного літопису кожного народу.

Оновлено 28.05.2015 09:56
Докладніше...
 
Мово-душа моя. Робота учениці 8 класу Коловертівської ЗОШ PDF Друк E-mail
Світ освіт - Твори конкурсантів

Мово – душа моя

Мова - найдорожче добро кожного народу, його душа. Народ дає мові силу і красу.

Наша рідна мова - де мова великого народу, великої культури. Саме нею написані невмирущі твори І.Котляревського і Т.Шевченка, І.Франка і Л.Українки, Шечуя-Левицького і М.Коцюбинського. Рідна мова зачаровує усе людство своєю милозвучністю і поетичністю. Вона, ніби той старенький сивий кобзар, який проходив уже не одну милю доріг за своє життя і побачив у світі всякого : горя і смутку, щастя і радості. Багато перепало на Його долю. Різні люди траплялися на життєвій дорозі, та він переборов усе: і людське зло, і душевний неспокій, а потім, притулившись до старого тину, звеселяв душу навколишнім своєю піснею. Так і мова рідна, що починається для кожного з ніжної, щирої і правдивої материнської колискової, бо яка ж мати не скаже дитині правди. Втаїть хіба що власний біль чи яке горе :

Оновлено 28.05.2015 09:56
Докладніше...
 
<< Перша < Попередня 1 2 Наступна > Остання >>

Сторінка 1 з 2

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

__________________

Відвідування

Flag Counter