Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У січні відбудеться:
- Цикл он-лайн екскурсій «Кореччина туристична»;
- Он-лайн  екскурс в історію «Пам’ятай про Крути»;
- Он-лайн презентація книг для зимового читання «Насолоджуйтесь читанням, воно Вам пасує»;
- Слайд – презентація «Соборній Україні слава нині і повік».

 

Узвіз цікавинок
Я знаю чарівні слова: скажу одне - почуєш два! PDF Друк E-mail
Бібліотека дитяча - Узвіз цікавинок
10.09.2015 12:20
1)То пригріло взимку СОНЦЕ,
чи можливо тільки СОН ЦЕ?

2)«Росте у лісі ПРОЛІСОК», -
читає Настя ПРО ЛІСОК.

3)Ледве вгору дід ДОБРІВ,
зморшки в діда аж ДО БРІВ.

4)На горі росте КУЛЬБАБА,
під горою несе КУЛЬ БАБА.

5)Це усе було НАСПРАВДІ,
вчитель научав НАС ПРАВДІ.

6)На вікні стоїть ІРИС,
на столі є хліб І РИС.
 
Хто з тварин може бачити вухами? PDF Друк E-mail
Бібліотека дитяча - Узвіз цікавинок
10.09.2015 11:55
Бачать вухами, а не очима кажани. Одного разу вчені провели спеціальні експерименти. У великій кімнаті вони підвісили досить близько один від одного мотузки, закріплені у стелі. Потім закрили очі декільком піддослідним кажанам і випустили їх в кімнаті. Кажани як і раніше чудово літали, не натикаючися на перешкоди. Тоді їм закрили вуха і роти і випустили знову. Але цього разу вони літали насилу, постійно натикаючись на мотузки. Досвід показав, що миші, щоб бачити, більше користуються вухами, чим очима. Під час польоту вони створюють звуки, такі високі, що людське вухо не може уловити їх. Ці звуки відбиваються від різних предметів і луною повертаються в їх вуха. От так вони і вимірюють відстані до предметів, як би бачать вухами.
Учені називають це явище ехолокацією, вона дуже схожа з радарними установками.
Оновлено 10.09.2015 12:14
 
Чи знаєш ти, що таке паліндром? PDF Друк E-mail
Бібліотека дитяча - Узвіз цікавинок
10.09.2015 11:54

Відповідь: паліндром це - слово, словосполучення або віршований рядок, що однаково читається в обох напрямках (зліва направо та справа наліво). Українські вірші- паліндроми (або вірш-рак) почав писати ще в XVII ст. Іван Величковський. Прості слова, які однаково читаються як зліва направо, так і справа наліво - очевидні: око, дід, піп, наган, Пилип, радар, ротатор. Важче придумувати речення, які даватимуть однаковий зміст при прямому та зворотному читанні, такі як: «Я несу гусеня» чи «Де помити мопед?». 20-го лютого 2002 року (сам по собі запис дати паліндромічний) Пітер Норвіг створив комп'ютерну програму, яка згенерувала щонайдовший паліндром англійською мовою. Він складається з 17 259 слів.

Оновлено 10.09.2015 12:14
 
Це цікаво PDF Друк E-mail
Бібліотека дитяча - Узвіз цікавинок
12.09.2010 12:48

Що таке жаба-бик?
Ця дивовижна жаба по праву називається велетнем, оскільки має тулуб завдовжки від 17 до 19 см, а задні ноги в 24 див. Живе цей гігант в Південній Америці зазвичай біля річок, в чагарникових хащах. Голос у неї такий гучний, що її квакання чутне на відстані декількох сотень метрів. Жаба-бик дуже ненажерлива і в незліченній кількості поїдає равликів, дрібних рибок, невеликих пташок; пробираючись на ферми, вона ловить і курчат, а качат, що наблизилися до берега, тягне у воду і там поїдає. Не дивлячись на свою невелику вагу (300 г) ця жаба-велетень може з’їсти навіть змію.
Як утворюється молоко?
Відомо, що смак молока і його поживність багато в чому залежать від того, що їсть тварина. Так, у корови, наприклад молоко буває гірке на смак. Це означає, що вона їла полин або ще якусь гірку траву.
Таким чином, можна припустити, що молоко утворюється з їжі, яку тварина їсть, — трави або сіна. Але тигри, наприклад, або кити, вовки і кішки, та і безліч інших ссавців сіно не їдять. З чого ж тоді у них утворюється молоко? Причому таке саме по складу, як і у травоїдних.
Молоко у всіх ссавців утворюється однаково, і «сировиною» для нього є звичайна кров. Виявляється, такі не схожі один на одного речовини, як молоко і кров, складаються з одних і ж компонентів. Молочна залоза, яка є у всіх ссавців, групує їх у різних пропорціях і кількостях, збільшуючи, наприклад, відсоток цукру в молоці в порівнянні з його вмістом в крові в 90 разів, жирів - в 20 разів, кальцію - в 14 разів і так далі. Входять в молоко і вітаміни, і мінеральні речовини. І чим би тварина не харчувалася - травою, м´ясом або рибою, - кров віддає молоку все, що треба, і в потрібній кількості.
Цей процес краще всього вивчений на прикладі організму корови. Кожну хвилину через молочну залозу корови для утворення молока повинно проходити три з половиною літри крові (у добу - п´ять тонн). Спеціальні клітки залози «віджимають» з крові всі молочні компоненти і по протоках подають готовий продукт в «цистерну» - у корови це вим´я. З вимені вже через соски його відсисає або теля, або спеціальна машина з вакуумними пульсуючими трубками - апарат для доїння, а подекуди і доярки - руками.
Утворення молока на основі крові, звичайно, не означає, що живлення не грає в цьому ніякої ролі. Воно поставляє у свою чергу всі необхідні речовини і вітаміни, які потім через кров потрапляють в молоко. Чим більш насичена поживними речовинами кров, тим тим більш поживне й смачне молоко.

Цікаві факти про воду і людину
• Людині необхідно близько двох літрів води в день. Вода сприяє схудненню: випиваючи більше двох літрів, ми даємо можливість організму швидше очиститися від шлаків. Вода добре притупляє голод, випита натщесерце або перед їжею.
• Люди, що випивають необхідну кількість води, щодня менше схильні до виникнення серцевого нападу, ніж ті, хто п'є мало чистої води.
• Без води людина може прожити всього шість днів.
• Організм дорослої складається з води на 70%, дитини - на 80%, плід в п'ятимісячне віці взагалі на 94%!
• За своє життя людина випиває приблизно тридцять п'ять тонн води. А тридцять три літри води можна закип'ятити енергією людського тіла, що виділяється за добу.

Приблизно чотири тисячі років тому на східному березі Середземного моря поселилися племена, яких давні греки називали фінікійцями, а територію, де вони проживали Фінікією. Країна Фінікія складалася з кількох міст, кожне з яких було окремою маленькою державою. Завдяки одному із них, місту Біблу з’явилося слово «Бібліотека».

Вважається, що хокей народився саме в Канаді, а вправно володіти ключкою там діти вчаться мало не з пелюшок. Імовірно, саме тому канадці виборювали найбільше золотих медалей світової першості, а в 1949 році отримали найбільшу свою перемогу перемігши датчан з рахунком 47:0.

Бойове мистецтво кунг-фу започаткували монахи з китайського монастиря Шаоліня: вміло користуючись прийомами кунг-фу, вони могли захичати себе та монастир від грабіжників. За легендою, їхнім першим учителем був індійських принц, який відмовився від свого титулу і спадку та помандрував до Китаю, старшим монахом.


Коли білці бракує звичайної їжі, вона гризе гілки. Халепа трапляється, коли вона плутає з гілкою електричний дріт. В США відомі випадки, коли білки наводили паніку, спричинивши відключення електричного струму.

Хочеш – вір, а ні – то перевір

 • У Центральному Китаї росте сосна з білою корою.
 • Груша живе 100 – 300 років.
 • Із деревини кизилу колись виготовляли гудзики.
 • Люди вживають у їжу 12 тис. рослин.
 • Протягом року всі рослини світу виділяють у атмосферу 100 – 150 млн. тонн ніжних ароматів.
 • На земній кулі росте близько 7 тис. різних грибів.
 • Найменше море на нашій планелі – Мармурове.
 • Від Гренландії щороку відколюються і пливуть у море 1500 айсбергів.
 • Звичайним олівцем можна провести лінію завдовжки 56 км.

На нашій планеті виведено 10 тис. сортів яблунь.

 • Існує близько 2 тис. назв вітрів.
 • У Китаї росте сальне дерево.
 • Хто часто сміється, той рідше хвріє і швидше одужує.
 • Зайці і білки живуть близько 10 років.
 • Якщо клацати щодня по 100 разів зубами, то не буде карієсу.
 • Комарі частіше кусають тих, у кого світле чи руде волосся.
 • Одна волосина на голові живе 2 – 6 років.
 • Азовське море – наймілкіше на нашій планеті, його глибина не перевищує 14 м.

Упізнай

Що це за чудовисько? Хочеш знайти його назву?  Позич перші дві літери в рисі, дві наступні - в барана, чотири останні - в повзуна, який повзе і на базар голки везе.

Оновлено 10.09.2015 12:15
 


Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

Незважаючи на те, що діючий календар має дуже маленьку погрішність, однак за 3328 років накопичується помилка в 1 день. Тому, якщо за цей час не придумають новий, ще більш точний календар, в 3328 році буде 367 днів, тобто буде 30 лютого.

Відвідування

Flag Counter