Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
м.Корець вул.Київська 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Бібліотечний калейдоскоп

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У серпні відбудеться:
- Виставка-календар «Незрівнянний запах меду і духмяний яблук аромат»;
- Інформаційна година «Краса і велич символів державних»;
- Краєзнавча відеоподорож «Світанки древнього Корця» (до Дня міста);
- Мистецька панорама «Є така держава – Україна (до Дня Незалежності України);
- Інтернет-подорож «Природними стежками України»;
- Літературний портрет «Шляхи творчої долі Юрія Яновського». (До 115 – річчя від дня народження Ю. Яновського).
Святині Корречини
Корецький жіночий Свято-Троїцький монастир PDF Друк E-mail
Туристичні маршрути - Святині Корречини

Перлиною архітектурного ансамблю м. Корець є жіночий Свято-Троїцький монастир, який був заснований у 1620 році в честь святої Трійці. До цього часу діяв в Корці Воскресенський, через тісноту і незручності, що були у монастирі, Ігуменія Серафима просить свого племінника князя Самуїла Іокимовича Корецького, побудувати новий, більш обширний монастир. В 1620 році князь Самуіл Корецький засновує для православних монахинь великий монастир в честь Святої Трійці. Будівництво якого було закінчено в 1810 році князем Йосипом Чарторийським – Ярмолинським останнім князем Корецьких.

В 1812 році всі дорогоцінності, ікони, Євангеліє, хоругви були евакуйовані для збереження в Київську Лавру, пізніше повернені в монастир. В 1831 році з метою захоплення Волині та насилля названих православною церквою у Варшаві почався заколот. Найжорстокіші бої були м. Корці при зіткненні з російськими військами. Наслідком цих боїв стала велика пожежа, що охопила місто. В цьому вогні згорів і новозбудований монастир. В такому стані храм перебував 30 років.


З призначенням ігуменії Аполлінарії (Князевої) було піднято клопотання від 10 червня 1864 року перед єпископом волинським Антонієм про відбудову зруйнованого і спаленого храму. Лише через три роки почали діяти відбудовчі роботи монастиря, які тривали 13 років, художній розпис вівтаря і центральної частини зроблений Почаївською іконописною майстернею, іконою стає для центрального вівтаря був замовлений в Москві в іконописній майстерні Охапкіно. Освячення всього храму відбулося 21 вересня 1880 року. Після освячення було здійснено переселення всіх монахинь з Свято-Воскресенського монастиря в Свято-Троїцький монастир, а в першому розмістився притулок для дівчат. Разом з іншими цінностями храму в Свято-Троїцький монастир було перенесено і благодатну ікону Божої Матері “Споручниця грішних”, передану Корецькому монастирю в 1622 році як православну святиню Яном Карлом Корецьким.

Перша світова війна зруйнувала життя монастиря і 29 серпня 1915 року він знову евакуювався зі своєю власністю і дорогоцінностями в Козельніанський монастир Полтавської губернії 4 листопада вернувся у свою Корецьку обитель. Згідно з Ризьким договором від 18 березня 1921 року м. Корець залишилося під владою Польщі. Польський магістрат нещадно став обкладати монастир і православні храми великими податками. Утримання монастиря з кожним роком ставало все тяжче, тому ігуменія Михаїла організовує миття під різників, митр, плащаниць, риз.

У військових діях 1939 року Свято-Троїцький монастир не пострадав. Та не пройшло і 2 років як почалась війна 1941-1945рр. Під час окупації Корецький монастир знаходився під постійним контролем фашистських властей. Для мирного населення, для військових потреб монастир постійно давав допомогу. Після воєнний період розпочався в монастирі з відбудови господарства в монастирському Хуторі. В грудні 1945 року після смерті ігуменія Феофанії настоятелькою монастиря стала ігуменія Магдалина (Крисько). В березні 1954 року ігуменія Магдалина була переведена в Ризький монастир, а настоятелькою Корецького монастиря стала ігуменія Євголія (Омельчук), яка провела внутрішній ремонт монастиря. 28 квітня 1958 року ігуменією стала монахиня Людмила із Кременецького монастиря. Через скорочення монастирів з 1958 року до Корецького монастиря переведено монахинь з с. Пляшева, Кременця (1959р.), Дермані (1960р.).

Після смерті ігуменії Людмили з 25 лютого 1970 року і по липень 2007 року настоятелькою Свято-Троїцького монастиря була ігуменія Наталія (Надія Ільчук, жителька с. Іванівна, Корецького району), яка провела в монастирі великі реставраційні роботи по зовнішньому ремонту храму. Залізний дах було замінено на мідне покриття, позолотя на куполах храму і дзвіниці – сусальним золотом. Капітально відремонтовано і обладнання трапезна. Реставровано окремі ікони і позолочено іконостас. Після її смерті настоятелькою Свято-Троїцького монастиря є Рафаїла.
В честь 1000-ліття християнства на Русі та завдяки клопотання ігуменії Наталії Свято-Троїцькому монастирю повернули відібрані в 1961 – 1962 рр. корпуси, що використовувались під музей та їдальню СШ №1. Тепер там знаходяться в цінному із них – недільна школа на 200 учнів, а в іншому – сестринський корпус.

На даний час Корецький жіночий ставропігіальний монастир нараховує 120 монахинь і послушниць. Вони вирощують зерно, овочі, доглядають свиней, корів, мають сад, пасіку, теплицю. Територію прикрашає чудовий розарій. В монастирі є власні гаражі, цистерни з пальним, автомобілі, трактори, комбайни. Вони господарську роботу ведуть самостійно. В монастирі продовжується золотошвейне мистецтво в справі виготовлення митр, плащаниць, скрижалії до мантій, позолоти ікони.

http://rivne1.tv/Info/?id=3798

https://www.youtube.com/watch?v=0-VRAxIPAoc

Сохранить

Оновлено 10.03.2017 14:17
 
Церкви та костел PDF Друк E-mail
Туристичні маршрути - Святині Корречини

Церква святого Миколи

 

 

 

 

 

 

 

Знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького за 100 метрів на північ від замку. Збудована в 1834 році в стилі російського провінційного класицизму за заповітом колишнього власника Корця Й. Чарторийського. У 1837 році двір церкви обгородили дерев’яною огорожею на кам’яному фундаменті. У 1844 році в храм було встановлено іконостас, а в 1860 році – горішнє місце і жертовник. Зовнішній вигляд церкви надзвичайно масивний і громіздкий, але її внутрішній об’єм візуально не відповідає зовнішньому. Зверху церква увінчала величезним, дещо зниженим куполом. З північного і південного боків прибудовані два портики доричного стилю зі спареними колонами на п’єдесталах. Із західного боку, де головний вхід, влаштований чотириколонний портик, над яким знаходиться дзвіниця.

Церква святого Юрія

Стоїть на центральному міському кладовищі. Точної дати її побудови немає. Відомо лише, що вона була суттєво поновлена в 1877 році. Церква деревяна, п’ятиголова.

Оновлено 22.03.2017 13:05
Докладніше...
 
Визначні пам'ятки PDF Друк E-mail
Туристичні маршрути - Святині Корречини

Замок князів Корецьких XVI ст.

 

Оновлено 28.05.2015 11:35
Докладніше...
 


Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фото етюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

__________________

Відвідування

Flag Counter