Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У листопаді відбудеться:
- Відеоекскурс «Український Майдан. Шлях до свободи»;
- Презентація книжкової виставки «Гідність. Відвага, Сила духу» (До Дня Гідності і Свободи);
- Історичний екскурс «Трагічні сторінки історії України»;
- Презентація книжкової виставки «1933 рік: хроніка геноциду» (До дня пам’яті жертв Голодоморів).

 

 


Наші конкурси:

Цікавість до книги PDF Друк E-mail
Бібліотека дитяча - Сімейний дивосвіт
12.09.2010 12:25

Цікавість до книги, закладена в ранньому дитинстві, в більшості випадків залишається на все життя. Тому батькам необхідно піклуватися про те, щоб з раннього дитинства виховувати у малечі любов до книги, бережливе ставлення до неї. В сімях прийнято, що книги старших переходять до молодших, і школярі з задоволенням читають своїм меншеньким братикам і сестричкам.

Слухаючи читання вголос, вивчаючи напам'ять невеличкі віршики, розглядаючи картинки, дитина вчиться говорити правильно, збагачує словниковий запас. Сім’я повинна допомогти дитині розібратися в системі книжкової інформації. Керівництво читанням не­обхідно здійснювати спільними зусиллями сім’ї і бібліотеки.

Початок має бути, звичайно, в сімї. І почати можна з комплектування власної бібліотеки. Кращим подарунком аlя дитини любого віку є книга. Купувати книги слід по­ступово, вибираючи те, шо цікавить малюка, що їм до­ступно, зрозуміло. Пізніше слід радитися з бібліотекарем. Щоб не стала домашня бібліотека лише для форми, слід керувати процесом користування літературою.

 

 

Пропонується декілька форм роботи.

1. Читання вголос.

Слухаючи голосне читання чи своє читання, дитина краще сприймає зміст книги. Вона зверне увагу на окремі епізоди, описи, на характеристику дійових осіб. При самостійному читанні «про себе» багато що може залишитися поза увагою. Читати вголос слід змалечку. Але щоб прочитане було радістю для дитини, слід ретельно відбирати книжку, яка буде зрозумілою, цікавою, корисною.

Щоб дитині хотілося читати вголос, її слід слухати до­рослому. І якщо голосне читання буде взаємним, то в результаті можна не сумніватися. Такі сімейні читання можна влаштовувати по вихідних днях, після роботи. Читання вголос допомагає зацікавити книгою дитину, яка мало і слабо читає. І це не означає, що дитина про­сто лінується, а їй важко опанувати процесом читання. Тому можна почати читати дорослій людині, а на самому цікавому зупинитися. Дитині безперечно забажається дочитати, А саме ця мета і переслідувалася.

2. Бесіда про книжку.

Якщо дитина читає мовчки, то особливо важливо прослідкувати за тим, як вона читає. Розмову вести, безумовно, тактовно, виключа­ючи опікунство, зайве домагання.

Тематика дитячих книжок різнобічна. Тому і бесіду слід будувати згідно теми, не нав'язливо, спокійно. Говорячи з дітьми про книжки, не можна не згадати автора, пись­менника. Необхідно розповісти про те, що письменник. пише про своє, йому близьке, цікаве. Один пише про дітей, школу, інший — про тварин, третій — на історич­ну тематику.

3. Ведення чнтацьких щоденників і відгуків про книжку.

Дуже важливо привчити дітей записувати прочитану літе­ратуру. Найбільш поширеною формою запису є читаць­кий щоденник. Молодшим школярам цікавіше оформи­ти його з ілюстраціями. Детально, звичайно, описувати зміст зайве. А от автора і головне слід відмітити. Якщо дитина звикла вести щоденник, письмово викладати свої думки, то вона надалі буде читати вдумлино, уважно не гортаючи сторінки у пошуках цікавих сюжетів.

4. Індивідуальний план читання.

Деяким дітям дуже важливо на основі списку літерату­ри, що погоджений з учителем або бібліотекарем, склас­ти свій, індивідуальний план читання. Такий план не­обхідний дитині, яка мало і слабо читає. Батькам, пора­дившись з учителем, слід включити в план лише ті книж­ки, шо зацікавили дитину, щоб не допустити відрази до читання.

Рекомендований список літератури для батьків

Добриніна, Н.Е. Ази культури читання: Методика, пошук досвід. / Н.Е. Добриніна // Шкільна бібліотека. – 2007. - № 10. – С. 130 – 134.

Каратуп, О. Як краще любити свою дитину / О.Каратуп // Шкільна бібліотека. – 2006. - № 10. – С. 106 – 108.

Кодола, Л.Ф. Заповіді батькам / Л.Ф. Кодола // Шкільна бібліотека. – 2006. - № 7. – С. 99 – 100.

Кобезка, А.П. Нетрадиційні заняття з батьками майбутніх першокласників / А.П. Кобезка // Розкажіть онуку. – 2007. - № 4. – С. 69 – 98.

Красоткіна, Н.Г. Доброта – це краса людської душі: Читання творів Василя Сухомлинського / Н.Г.Красоткіна // Розкажіть онуку. – 2007. - № 5. – С. 114 – 119.

Мазан, С.А. Батьки та діти: Чим схожі? / С.А. Мазан // Шкільна бібліотека. – 2006. - № 8. – С. 51 – 54.

Посієш звичку – пожнеш характер // Розкажіть онуку. – 2004. - № 9. – С. 42 – 43.

Сакун, Р.І. Взаємовідносини між батьками в сім’ї та їхній вплив на формування особистості дитини /Р.І. Сакун // Розкажіть онуку. – 2007. - № 8. – С. 149.

Сухомлинський В. Вогнегривий коник: казки, притчі, оповід. / В.Сухомлинській ; упоряд. і передм. О. Сухомлинської ; худож. оформ. Є.Запорожець. – К.: Вікар, 2007. – 200 с.: ілюстр. – (Скарби української літератури).

Сухомлинський, В. Мудрость родительской любви / В.Сухомлинський; сост. А.Сухомлинская. – М.: Мол. гвардия, 1988. – 304 с. – (Библиотека для родителей).

Топор-Гілка, Т.Б. Дитячі негаразди: Батьки і діти: одвічні проблеми / Т.Б. Топор-Гілка // Шкільна бібліотека. – 2006. - № 6. – С. 74 – 78.

Хміль, К.І. Поради батькам: Ігри дітей дома / К.І. Хміль // Розкажіть онуку. – 2007. - № 1. – С. 49 – 50.

Як працювати з книгою // Шкільна бібліотека. – 2006. - № 11. – С. 155 – 156.

Оновлено 03.10.2010 20:46
 

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

Гімалаї — найвищі гори світу. Якби їх зруйнувати і розсипати каміння по всій Землі, то поверхня планети піднялась би на 18-20 м.

Відвідування

Flag Counter