Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У липні відбудеться:
Презентація /онлайн/ книжкової виставки «Книжковий смак літа»;
Презентація творчості В. Чемериса «Валентин Чемерис. Життєвий і творчий шлях» (85 років від дня народження Валентина Лукича Чемериса, українського письменника);
Літературне /онлайн/ знайомство  з  творчістю Олени Іванівни Теліги: « Життя як спалах…» (115 років від дня народження Олени Іванівни Теліги, української поетеси, громадського і політичного діяча);
Історичний /онлайн/ круїз «Святині Київської Русі».

 

"Крізь пекло афганської війни" PDF Друк E-mail
Новини - Бібліотечний вернісаж
15.02.2021 12:58
"Нема більшої любові, ніж та, коли поклав душу свою за друзів", - сказано в Євангелії.
На долю учасників Афганської війни випало віддавати своє життя, захищаючи інтереси афганського народу, 15 лютого відзначають скорботний день пам’яті воїнів - афганців. Це памʼятна дата для багатьох українських громадян, які пройшли службу в лавах ще радянської армії і відчули на собі всі жахи війни, для членів сімей загиблих та таких, що пропали безвісти. Щорічно в цей день, 15 лютого, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.
Минуло рівно 32 років з того дня, коли останній радянський воїн покинув афганську землю, ми повинні пам’ятати, вшановувати і з пошаною ставитись до тих, хто був на війні та повернувся живим, та пам’ятати про тих, кого з нами вже нема. Зараз може здаватися, що на війну відправляють дорослих навчених чоловіків, насправді це не так, на афганську війну ,та й не тільки, відправляли щойно прибувших призовників, а це діти які закінчили школу тобто 17-18 років, це видно навіть зі статистики втрачених:
до 20 років — 8 655 ос. (у тому числі — 2 офіцери);
20—25 років — 3 557 ос. (842 офіцери);
25—30 років — 878 ос. (640 офіцерів);
30—40 років — 573 ос. (396 офіцерів);
понад 40 років — 170 ос. (99 офіцерів).
Жителі Корецького району  також були на тій війні, з різних сіл  та з самого Корця.
Афганістан завжди був однією з найбідніших країн світу. Це було зумовлено насамперед географічним розташуванням країни, рельєфом місцевості (80 % території — гори та безводні пустелі), а також особливостями релігійної свідомості афганських племен.
Так, війна тривала 3340 пекучих днів i холодних ночей. У цей період кожної доби в середньому гинув один i отримували поранення два вихідця з України. Через афганське пекло пройшли 160 375 призваних з України. Загинуло 3 360 військових, серед яких 80 зникли безвісти. Отримали поранення більше 8 тис, стали інвалідами 3 560 чол., залишилися сиротами 711 дітей. Внаслідок поранень, хвороб, отриманих в Афганістані, після 1989 року пішло з життя набагато більше, ніж загинуло під час бойових дій. Таку страшну данину сплатила i сплачує донині Україна війні в Афганістані.
Точне число загиблих у війні афганців невідоме. Наявні оцінки коливаються від 1 до 2 млн осіб.
Офіційно афганська війна тривала з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року. Зустрічі та заходи, які проходять в пам’ять про афганську війну, мають своє забарвлення, це ніби полотно, яке поєднує в собі три кольори:
Перший – червоний! Колір гарячої крові, якою политий кожен клаптик афганської землі, а ще це колір відваги  та сміливості
Другий – колір жовтогарячий – це колір пекучого сонця Афгана, але і колір життя, радості, натхнення, зустрічей;
Третій – чорний! Колір вічності та пам’яті. Колір вдовиних хусток і якби вітром раптово зірвало їх із сивих голів матерів і дружин солдатських – то закрили б вони усе небо чорними птахами горя.
15 лютого до Корецької книгозбірні завітали учні школи №1, з цікавістю прослухали розповідь про події тих часів, переглянули відео про роки афганської війни, та ознайомились з виставкою історичних видань.
Наша зустріч - данина пам'яті всім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни, яка тривала у два рази довше, ніж Велика Вітчизняна.

Воят Ірина О.,
пров. бібліотекар відділу обслуговування.
Оновлено 15.02.2021 13:09
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

Мило можна виготовити самому. Візьміть дві пробірки з гарячим концентрованим розчином пральної соди. В першу додавайте по краплині олію до тих пір, поки вона не перестане розчинятися. В другу пробірку крапайте зі свічки, яка горить, стеарин або віск (але не парафін) і розбовтуйте до повного розчинення, а потім додайте пучку кухонної солі.

Після охолодження в першій пробірці ви одержите рідке мило, а у другій — тверде.

Відвідування

Flag Counter