Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У січні відбудеться:
- Цикл он-лайн екскурсій «Кореччина туристична»;
- Он-лайн  екскурс в історію «Пам’ятай про Крути»;
- Он-лайн презентація книг для зимового читання «Насолоджуйтесь читанням, воно Вам пасує»;
- Слайд – презентація «Соборній Україні слава нині і повік».

 

"Знахарка троякої ружі" PDF Друк E-mail
Новини - Бібліотечний вернісаж
16.12.2019 10:22


Її називають то «Стефаником у спідниці», то українським Марсом чи фолкнером, то чортиком із табакерки». Але сама письменниця різко відкидає будь-які порівняння і стверджує, що ій до вподоби єдине визначення її стилю «вона пише, як Марія Матіос».
Одна з найвідоміших і найпопулярніших сучасних письменниць України Марія Матіос народилась 19 грудня 1959 року в Розтоках на Буковині. Гуцулка до мозку кісток. Фанатка своєї родини, рідного слова і домашньої кухні. За освітою – український філолог (закінчила Чернівецький державний університет), за покликанням – народознавець. Поет, прозаїк, публіцист. Любить вирощувати квіти, ходити босоніж,забобонна. Цікавиться психологією,етнографією, городництвом. Любить подорожувати,спілкуватись зі своїми читачами, куховарити. Не визнає жодних авторитетів і вчителів, окрім своїх батьків. Має унікальне дослідження своєї родини, що корінням сягає 1790 року. Лауреат Шевченківської премії. Живе і працює в Києві.
Її твори перекладено багатьма мовами світу. Вона яскрава у всьому: у поведінці, у мові, характером. Яскрава у творчості. Поезія жила в ній з дитинства, й перші вірші вона надрукувала у 15 років. Але в якийсь період своєї творчості вона зрозуміла, що у світі віршів їй затісно, і у 1992 році вона дебютує як прозаїк. І невідомо, де краща і досконаліша це авторка – у прозі чи в поезії. Але те, що вона в них рідна, то це відчутно достеменно. Її проза – це горе, сльози і кров, а поезія – відвертість, самовпевненість, зухвальство, любов і еротика.
Найвідомішим і одним із вершинних творів стала повість «Солодка Даруся». Це українська історія 30-х- 70-х років минулого століття. Це трагедія людських доль, коли німота сильніша слів, а людина несповна розуму (Якою односельці вважають Дарусю) – добріша і мудріша тупої жорстокості. Це вражаюча розповідь про невитправлюване людське зло і незнищенне добро водночас.
Сімейну сагу «Майже ніколи не навпаки» можна назвати психологічним детективом з певними ознаками історичного твору. Повість складається з трьох новел, в яких тісно переплітаються історія та доля окремих людей: трагічне кохання юнака та шлюбної жінки: історія дівчини-підлітка, яка ще й не набавилась ляльками, а її віддають за старого багатія; ревнощі фронтовика до дружини, що штовхають його на злочин.
Своєрідна українська «скринька Пандори» - книга «Нація». Можливо, вперше ми маємо можливість зрозуміти, що відбувалось насправді в Західній Україні в ті складні драматичні 40-50-І РОКИ. Герої «Нації» понад усе хочуть зберегти гідність, а гідність не має національності.
Немає межі жіночій винахідливості в час смертельної небезпеки. Немає страху, який позбавив би жінку волі чинити опір. Немає людини, здатної розгадати жінку, що тримає свою таємницю впродовж життя. Саме таку філософію відстоює Марія Матіос у повісті «Москалиця».
Жодна книжка авторки не писалась так важко і не була такою точною в подіях, іменах і даних, як «Приватний щоденник, Майдан, Війна». Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. Це книжечка про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була сама.
Усіх творах Марії Матіос тісно переплітається історія та доля окремих людей,наскрізними є тема кохання і тема смерті, мотиви пристрасті, материнської любові та страждання.
Але є твір, який стоїть дещо осібно у палітрі прози письменниці. Це – «Кулінарні фіглі». Беручи до рук цю книжку, не забудьте прихопити «слинявчика», бо від цього смачного і життєрадісного читання вам не раз тектиме слинка із підборіддя і аж до пазухи. Усі подані в книзі рецепти – правдиві і не затратні (доречі,вже випробувані нашими читачами).
Насолоджуйтесь смаком українського,слова і українських страв від Марії Матіос! Адже такою рідною в українській літературі вміє бути, мабуть, тільки вона – трагіком у Солодкій Марусі і фігляркою та жартівницею у книзі кулінарних рецептів.
Своїми повістями вона творить трояку ружу людського існування, ружу національного буття, яка різними творами – кольорами демонструє його розмаїття. Бо хоч і думаєш, що ружа рожевий колір має, а воно ні. На те вона і трояка. Так і життя – то чорне, то жовте, а там, дивись, загориться червоним. Ніколи не знаєш, який колір побачиш завтра. Чекаєш одного, а воно показуєш інший.
Читайте книги Марії Матіос, поринайте у цей різнобарвний світ, мандруйте, отримуйте насолоду від самобутнього українського слова. А для цього завітайте до районної книгозбірні та познайомтесь з книжковою виставкою «Феномен Марії Матіос», яку працівники відділу обслуговування підготували до ювілею авторки. Виберіть собі книгу до душі та відчуйте запах і смак слова знаної української письменниці.

Дулевин Олена,
провідний бібліотекар 
відділу обслуговування Корецької ЦРБ
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

  • волосся - це орган тіла, що росте найшвидше
  • волосся росте приблизно на 1 см в місяць
  • в средньому у кожного з нас на голові від 50 000 до 400 000 волосинок
  • щоденно в нормі ми втрачаємо 50 - 100 волосинок
  • одна волосина витримує навантаження до 100г, а волосся однієї людини - 1 тонну!

Відвідування

Flag Counter