Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Корецький замок PDF Друк E-mail
Туристичний інформаційний центр - Туристам на замітку
06.10.2017 12:54

«Изяслав …перешед Горину и ту ста на Хортии и оттоле же поиде ко Коречьску. И корчане же вышедше с радостью и поклониша ему… » Так Іпатіївський літопис під 1150 роком вперше згадує Корець у зв’язку походом великого князя Із’яслава в часи міжусобної війни з володимиро-суздальським князем Юрієм Долгоруким.

З 1380 року Корець – у власності впливового князя Федора Острозького, який на місці старого городища велів звести добре укріплений замок. За іншою версією, яку пропагують деякі історики, першим будівничим замку був Дмитро Ольгердович. Проте це твердження є помилковим, адже у більшості історичних джерел зазначається, що засновником фортеці був князь Острозький, згаданий вище.
Замок був закладений у 1386 році. Його оточили глибоким ровом, який наповнювався водами Корчика. Рів відділяв споруду від міста з трьох боків, із заходу замок від нападу прикривала річка. Будучи ізольованим повністю, замок з’єднувався з материком підйомним мостом. У першій половині ХVI століття князь Богуш Корецький укріпив замок мурами, складеними з величезних валунів, зруйновані фрагменти яких добре видно біля південно-західного підніжжя замку. Тоді ж було побудовано кам’яний чотирьохарочний міст, який вів до фортеці. В 2005 році цей міст було відремонтовано.

 

Збігнев Шчепанек. Корецький замок

У ХVIІ- ХVIІІ століття замок суттєво перебудовувався і набув нарешті ренесансного зовнішнього вигляду. Остання, найбільша перебудова, була здійснена князем Йожефом Чарторийським у 1780 році, внаслідок чого замок був пристосований під князівський палац з бароковими деталями.

PLANY ZAMKU JÓZEFA CZARTORYSKIEGO

У 1832 році в замку спалахнула пожежа, яка повністю його знищила зсередини – залишилися лише зовнішні стіни. Його руїни увіковічнив у 1846 році на своєму малюнку Тарас Шевченко.

У 20-х роках ХХ століття пан Бнінський, тогочасний власник замку, взявся за його впорядкування, маючи на меті довести руїни до стану консервації (збереження). Але, оскільки він все робив за власний рахунок, справа посувалася повільно, а згодом і зовсім затихла.

Корецький замок до теперішнього часу представляє собою комплекс величних руїн з каменю - фрагментів оборонних споруд. На сьогодні найкраще збереглася трьох’ярусна надбрамна вежа, що стала символом міста Корець у Рівненській області, адже на місцевому гербі зображено саме її. Вона була домінуючою в замковому ансамблі. Її строгий вертикальний об’єм на квадратній основі позбавлений рис оборонної архітектури. Зверху на вежі є круглі вікна, в яких розміщувалися куранти. З півдня і півночі до в’їзної вежі примикають залишки зовнішніх стін.
Між руїнами знаходяться підземелля з добре збереженими циліндричними склепіннями, які викладені з рваного буту. На внутрішній площадці замку видно виходи фундаментів, які тягнуться з півночі на південь. Тут знаходився житловий корпус. Поряд з ним стояла замкова церква, збудована ще при князях Корецьких. Від неї зараз не залишилось і сліду.

Оновлено 25.04.2018 13:26
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

__________________

Відвідування

Flag Counter