Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У березні відбудеться:
- Літературна зустріч «Творчими  шляхами Т. Шевченка»;
- Фотоілюстративна виставка «Великому Кобзареві присвячується»;
- Екскурс у світ поезії «Поезія дарує нам красу». Літературний портрет Ліни Костенко (До 90-річчя від дня нар. Ліни Костенко);
- Екскурсія «Рівненщина в житті Т.Шевченка».
Бузина PDF Друк E-mail
Бібліотека дитяча - Шкільний ранець
03.10.2010 20:25

 

Федір Мамчур

Жив старий-престарий чоловік. Жив самітно. Мав тільки одного-єдиного сусіда - бузька на стрісі своєї хатини. Бузьок, щоправда, жив не сам: кожного року прилітав він навесні зі своєю бузьчихою, клекотали удвох, вітали старого. А він виходив з хати, дивився з-під долоні на бузьків і щось ніби промовляв до них. Ніхто, правда, не чув, а тільки казали, що було таке.

Потім бузьки виводили троє-четверо бузьченят і вчили їх літати.

Одного разу молоде бузьченя, не розрахувавши своїх ще заслабких сил, упало в глибоку прірву, зламало собі ніжку і крило пошкодило. Бачив те нещастя старий чоловік. і хоч який був кволий і немічний, але підібрав зраненого птаха і приніс його до себе. Десь із місяць виходжував його, а коли ніжка і крило зовсім зажили, виніс надвір і відпустив до пташиної родини, яка вітала його радісним клекотанням...

Восени полинули бузьки в далекий вирій. Минула зима... А коли з-за гір повіяли теплі весняні вітри, повернулися знову до хатини старого. Лиш не старі, а молоді: той самий, якого врятував він від загибелі, і його молода бузь-чиха.

І кожне з них принесло у дзьобові по зернині. Поклали ті зернята на долоню старому, і зрозумів він, що не прості то зерна, а чарівні, принесені з країв, де квітує вічне літо. І що тільки любов і вдячність підказали бузькам, які саме зерна потрібно принести старому.

Оту зернинку, що приніс бузьок, посадив старий біля самої хати, а ту, що принесла бузьчиха - над кручею. Поливав їх водою з джерела. І зросли з тих зерен небачені тут раніше кущі. Зацвіли вони в травневу пору пахучими квітами: бузьків кущ - фіолетовими кетягами, а бузьчи-шин - білими, схожими на парасольки, суцвіттями. Отоді й назвав той вдячний чоловік бузьків кущ бузком, а бузь-чишин - бузиною.

Бузок веселив зір своїм цвітом, а бузина дарувала старому цілющі ліки від багатьох хвороб.

А коли старого вже не стало на світі, розрослися оті кущі по всьому краю і залишилися люди вдячні старому, що навчив їх робити з бузини ліки...

Оновлено 03.10.2010 20:28
 

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

Мило можна виготовити самому. Візьміть дві пробірки з гарячим концентрованим розчином пральної соди. В першу додавайте по краплині олію до тих пір, поки вона не перестане розчинятися. В другу пробірку крапайте зі свічки, яка горить, стеарин або віск (але не парафін) і розбовтуйте до повного розчинення, а потім додайте пучку кухонної солі.

Після охолодження в першій пробірці ви одержите рідке мило, а у другій — тверде.

Відвідування

Flag Counter