Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
м.Корець вул.Київська 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Бібліотечний калейдоскоп

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У березні відбудеться:
- Презентація книжково-ілюстративної виставки «А жінка в світ приходить для любові»;
- Літературно-поетичний калейдоскоп «Ще раз про …Шевченка»;
- Книжкова виставка  «Кобзаревого слова вогонь»;
- Віртуальний екскурс «Шляхами великої долі»;
- Година профорієнтації «Сто професій – сто доріг»;
- Презентація книжкової виставки «Поетичні голоси рідного краю» (поети Рівненщини і Кореччни, до 70-річчя від д.н. В. Басараби).

Наші конкурси:

Корецький жіночий Свято-Троїцький монастир PDF Друк E-mail
Туристичні маршрути - Святині Корречини

Перлиною архітектурного ансамблю м. Корець є жіночий Свято-Троїцький монастир, який був заснований у 1620 році в честь святої Трійці. До цього часу діяв в Корці Воскресенський, через тісноту і незручності, що були у монастирі, Ігуменія Серафима просить свого племінника князя Самуїла Іокимовича Корецького, побудувати новий, більш обширний монастир. В 1620 році князь Самуіл Корецький засновує для православних монахинь великий монастир в честь Святої Трійці. Будівництво якого було закінчено в 1810 році князем Йосипом Чарторийським – Ярмолинським останнім князем Корецьких.
В 1812 році всі дорогоцінності, ікони, Євангеліє, хоругви були евакуйовані для збереження в Київську Лавру, пізніше повернені в монастир. В 1831 році з метою захоплення Волині та насилля названих православною церквою у Варшаві почався заколот. Найжорстокіші бої були м. Корці при зіткненні з російськими військами. Наслідком цих боїв стала велика пожежа, що охопила місто. В цьому вогні згорів і новозбудований монастир. В такому стані храм перебував 30 років.
З призначенням ігуменії Аполлінарії (Князевої) було піднято клопотання від 10 червня 1864 року перед єпископом волинським Антонієм про відбудову зруйнованого і спаленого храму. Лише через три роки почали діяти відбудовчі роботи монастиря, які тривали 13 років, художній розпис вівтаря і центральної частини зроблений Почаївською іконописною майстернею, іконою стає для центрального вівтаря був замовлений в Москві в іконописній майстерні Охапкіно. Освячення всього храму відбулося 21 вересня 1880 року. Після освячення було здійснено переселення всіх монахинь з Свято-Воскресенського монастиря в Свято-Троїцький монастир, а в першому розмістився притулок для дівчат. Разом з іншими цінностями храму в Свято-Троїцький монастир було перенесено і благодатну ікону Божої Матері “Споручниця грішних”, передану Корецькому монастирю в 1622 році як православну святиню Яном Карлом Корецьким.
Перша світова війна зруйнувала життя монастиря і 29 серпня 1915 року він знову евакуювався зі своєю власністю і дорогоцінностями в Козельніанський монастир Полтавської губернії 4 листопада вернувся у свою Корецьку обитель. Згідно з Ризьким договором від 18 березня 1921 року м. Корець залишилося під владою Польщі. Польський магістрат нещадно став обкладати монастир і православні храми великими податками. Утримання монастиря з кожним роком ставало все тяжче, тому ігуменія Михаїла організовує миття під різників, митр, плащаниць, риз.
У військових діях 1939 року Свято-Троїцький монастир не пострадав. Та не пройшло і 2 років як почалась війна 1941-1945рр. Під час окупації Корецький монастир знаходився під постійним контролем фашистських властей. Для мирного населення, для військових потреб монастир постійно давав допомогу. Після воєнний період розпочався в монастирі з відбудови господарства в монастирському Хуторі. В грудні 1945 року після смерті ігуменія Феофанії настоятелькою монастиря стала ігуменія Магдалина (Крисько). В березні 1954 року ігуменія Магдалина була переведена в Ризький монастир, а настоятелькою Корецького монастиря стала ігуменія Євголія (Омельчук), яка провела внутрішній ремонт монастиря. 28 квітня 1958 року ігуменією стала монахиня Людмила із Кременецького монастиря. Через скорочення монастирів з 1958 року до Корецького монастиря переведено монахинь з с. Пляшева, Кременця (1959р.), Дермані (1960р.).
Після смерті ігуменії Людмили з 25 лютого 1970 року і по липень 2007 року настоятелькою Свято-Троїцького монастиря була ігуменія Наталія (Надія Ільчук, жителька с. Іванівна, Корецького району), яка провела в монастирі великі реставраційні роботи по зовнішньому ремонту храму. Залізний дах було замінено на мідне покриття, позолотя на куполах храму і дзвіниці – сусальним золотом. Капітально відремонтовано і обладнання трапезна. Реставровано окремі ікони і позолочено іконостас. Після її смерті настоятелькою Свято-Троїцького монастиря є Рафаїла.
В честь 1000-ліття християнства на Русі та завдяки клопотання ігуменії Наталії Свято-Троїцькому монастирю повернули відібрані в 1961 – 1962 рр. корпуси, що використовувались під музей та їдальню СШ №1. Тепер там знаходяться в цінному із них – недільна школа на 200 учнів, а в іншому – сестринський корпус.
На даний час Корецький жіночий ставропігіальний монастир нараховує 120 монахинь і послушниць. Вони вирощують зерно, овочі, доглядають свиней, корів, мають сад, пасіку, теплицю. Територію прикрашає чудовий розарій. В монастирі є власні гаражі, цистерни з пальним, автомобілі, трактори, комбайни. Вони господарську роботу ведуть самостійно. В монастирі продовжується золотошвейне мистецтво в справі виготовлення митр, плащаниць, скрижалії до мантій, позолоти ікони.

http://rivne1.tv/Info/?id=3798

https://www.youtube.com/watch?v=0-VRAxIPAoc

«Я, Споручниця грішних до Свого Сина…»


Чудотворний образ Богородиці «Споручниця грішних» є головною святинею і душею Корецького жіночого монастиря ще з XVII століття. До ХVІІ століття вона була родовою іконою  корецьких князів. Ікона була привезена або з султанської Туреччини, або прямо з Риму. За переказами, до неї молилась свята преподобна Марія Єгипетська в єрусалимському храмі. Її називали “благодатною”, бо, за молитвами перед нею, Матір Божа постійно посилала свою допомогу княжій родині.
У 1622 році турки взяли в полон останнього з православних Корецьких князів, Самуїла. Його брат, Іоанн, опинившись без підтримки та опори, проявив малодушшя – перейшов у католицьку віру, прийняв ім’я Ян-Карл та передав новозбудовану частину Корецької обителі монахам-францисканцям. Новоспечені «брати у Христі», католики-єзуїти, підбили князя винести зі свого родового замку православні святині – плащаницю Богородиці та ікону Божої Матері «Споручниця грішних». Чи то Господь зглянувся на молитви сестри Корецьких князів, Серафими, ігумені місцевої жіночої обителі, чи сам Ян-Карл проявив здоровий глузд, але у 1622 році, у четвер після святої П’ятидесятниці, Хресною ходою ці святині були перенесені у Корецький монастир. Та навіть молитви сестри-ігумені не вберегли брата, який зрадив православну віру, від кари Божої: Всевишній не дав Яну-Карлу нащадків, і рід Корецьких князів на ньому перервався.
А, починаючи з 1622 року, на четвертий день після Трійці було встановлено святкування на честь образу Матері Божої “Споручниця грішних”.
На іконі Божа Матір зображена з Богонемовлям-Христом на лівій руці, Який обома руками тримає Її десницю. Написана на дерев’яній дошці, свою теперішню назву святиня отримала від віршованого напису на окладі «Аз споручница грешных к 
Моему Сыну: Сей дал Мне за них руце слышати Мя выну; да тии, иже радость выну Мне приносят, радоватися вечне через Меня испросят». І, справді, заступництво і чудеса від образу відчувають усі, хто з вірою і надією звертається перед ним до Богородиці.
Через цю ікону Бог багато разів рятував Корець від ворогів, проливних злив та інших напастей. У важкі часи її несли Хресним ходом навколо обителі або міста – і біда відступала.
12 серпня 1880 року ікона була перенесена в повернутий монастирю Свято-Троїцький храм і поміщена в дерев’яний різьблений кіот у його лівій передній колоні.
Не раз чудотворна ікона показувала благодатну допомогу стражденним. Жителі Корця розповідають, що у часи фашистської окупації святотатці спробували пограбувати монастир, і як тільки вони не намагались викрасти чудотворну ікону Богородиці – здерти вдалося лише ризу, святиню навіть не вдалося зрушити з місця. Після того, як наголошують місцеві жителі, грабіжники залишили обитель у спокої, а рани на іконі зажили дуже швидко. На початку двохтисячних старець, прозорливий архімандрит Парфеній, який пройшов пекло ГУЛАГу, кілька разів твердив монахиням: “Бережіть ігуменю вашу, щоб її не вкрали. А то прийдуть злодії і вкрадуть”. Старець спочив, і тільки після його смерті сестри зрозуміли, про яку ігуменю говорив їм архімандрит: у листопаді 2001 року злодії поцупили з монастиря дорогоцінні ікони та церковні прикраси, вартісне богослужбове начиння. Але Мати Божа знову явила диво Своїм чудотворним образом: скільки не ламали злодії кіот «Споручниці грішних», змогли зняти з ікони тільки дорогоцінну ризу, а сам образ украсти так і не змогли. Дуже швидко, стараннями сестер, вірян і духовенства, рани на іконі було вилікувано, і чудотворна ікона знову стала доступною для поклоніння.
Щороку до ікони приходять помолитися тисячі вірян. Усі вони просять у Цариці Небесної допомоги і заступництва та підтверджують: після молитов перед чудотворним образом отримують душевне полегшення і заспокоєння, серцем опановує спокій та умиротвореність.
«Умолкает ныне всякое уныние и страх отчаяния исчезает, грешницы в скорби сердца обретают утешение и Небесною любовию озаряются светло: днесь бо Матерь Божия простирает нам спасающую руку и от Пречистаго образа Своею вещает, глаголя: Аз Споручница грешных к Моему Сыну, Сей дал Мне за них руце слышати Мя выну», – співається у тропарі чудотворній святині. Та, Яка разом зі Своїм Сином зображена на дощечці ікони “Споручниця грішних”, і у князівські часи, як і до наших днів, залишається найпершою Помічницею роду людському.
Оновлено 27.09.2017 13:25
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

__________________

Відвідування

Flag Counter