Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Шевченківські сторінки PDF Друк E-mail
Новини - Бібліотечний вернісаж
07.03.2014 08:47

 

«Ми чуємо тебе,Кобзарю, крізь століття,

І голос твій нам душі окриля.

Встає в новій красі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля.»

В.Симоненко

 

В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко народився в сім'ї кріпосного селянина 9 березня 1814 року. Дитинство Шевченка пройшло в його рідному селі Моринці Київської губернії. Тарас дуже рано осиротів і сповна відчув на собі всю гіркоту кріпосного життя. Освіту Шевченко отримав у сільського дяка. У 1828 році він почав служити у поміщика Енгельгардта. В цей час юнак почав проявляти непогані здібності до малювання, тому пан зробив з нього свого особистого живописця і навіть відправив Тараса на навчання до художника В. Ширяєва. У 1836 році відбулося знайомство Тараса Шевченка з такими видатними людьми того часу, як Брюллов, Григорович, Жуковський. Вони задалися метою звільнити юного художника від кріпацтва. У 1838 році Брюллов написав портрет Жуковського і продав його за 2500 рублів. За ці гроші і був викуплений Шевченко. Здобувши свободу, Тарас Григорович вступив до Академії мистецтв. Поряд з малярськими здібностями він розкривається як поет. У 1840 році вийшла перша його збірка «Кобзар». Літературна спадщина Шевченка - це поетичні твори, драми, повісті, п'єси, написані українською та російською мовами. У 1846 році Тарас Шевченко став членом таємного політичного товариства, за що в 1847 році був засланий в Орську фортецю. Його амністували після смерті Миколи I. На початку 1861 р. він тяжко захворів і 10 березня помер.

 

 

Антонович Д.В. Шевченко – маляр. –К.: Україна, 2004. – 272 с

В книзі детально аналізується малярська творчість Тараса Шевченка, стрижнем якої була велика, безмежна, сильніша за все любов художника до України.

Вічний як народ : сторінки до біографії Т. Г. Шевченка / авт.-упоряд. О. І. Руденко, Н. Б. Петренко. – К. : Либідь, 1998. – 272 с.

Дзюба І. Тарас Шевченко / Іван Дзюба. – К.: Альтернативи, 2005. – 704 с.: іл.

Пропонована книга є спробою поєднати докладну розповідь про життєвий шлях Тараса Шевченка з текстологічним аналізом його поетичних і прозових творів та коротким оглядом малярської спадщини. Автор прагнув охопити весь обшир літературної та громадянської діяльності великого сина України в широкому історичному контексті, розкрити центральне місце Шевченка в усьому національному житті.

Зайцев П. Життя Тараса Шевченка / Павло Зайцев. - К. : Мистецтво, 1994. - 352 с

Талановита монографія видатного шевченкознавця Павла Зайцева своєчасно не дійшла до свого основного читача. Внаслідок драматичного перебігу історичних подій в Україні ця, єдина у своєму роді, правдива біографія Тараса Шевченка була неприйнятною для цензурних приписів різної, часом протилежної орієнтації. Книга розкриває і утверджує перед читачем новий, нетрадиційний образ Шевченка й водночас повертає із забуття добре ім’я її автора.

Шевченко Т. Г. Зібрання творів : у 6 т. Т. 1 : Поезія 1837–1847 / Т. Г. Шевченко. – К. : Наукова думка, 2003. – 784 с.

Шевченко Т. Г. Зібрання творів у шести томах. Т. 2. : Поезія 1847–1861 / Т. Г. Шевченко. – К. : Наукова думка, 2003. – 784 с.

Шевченко Т. Г. Зібрання творів : у 6 т. Т. 3 : Драматичні твори. Повісті / Т. Г. Шевченко. – К. : Наукова думка, 2003. – 592 с.

Шевченко Т. Г. Зібрання творів : у 6 т. Т. 4 : Повісті / Т. Г. Шевченко. – К. : Наукова думка, 2003. – 600 с.

Шевченко Т. Г. Зібрання творів : у 6 т. Т. 5 : Щоденник. Автобіографія. Статті. Археологічні нотатки. «Букварь Южнорусский». Записи народної творчості / Т. Г. Шевченко. – К. : Наукова думка, 2003. – 496 с.

Шевченко Т. Г. Зібрання творів : у 6 т. Т. 6 : Листи. Дарчі та власницькі написи. Документи, складені Т.

Шевченком або за його участю / Т. Г. Шевченко. – К. : Наукова думка, 2003. – 632 с.

Повне зібрання творів Тараса Шевченка містить усю відому сьогодні його літературну та образотворчу спадщину: поетичні, драматичні та прозові твори; щоденник, автобіографію, статті, археологічні нотатки, записи народної творчості; листи, ділові папери; Малярські та графічні твори Шевченка - художника. До видання входять також творчі заготовки та підготовчі матеріали до нездійснених літературних і мистецьких творів Шевченка: плани, етюди, ескізи, начерки тощо.

Шевченко, Т. Г. Кобзар: Повна збірка [Текст] іл. автора. — X.: Школа, 2007. — 352 с.: іл.

До збірки увійшли вірші, поеми, балади, створені великим українським поетом Т. Г. Шевченком у період з 1837 до 1861 року. Для широкого кола читачів.

Шевченко, Т Г. Повести. — Дніпропетровськ: Січ, 2003. — 690 с.

Значну частину художньої спадщини Тараса Шевченка складають його прозові твори — повісті, написані російською мовою. “Наймичка”, Варнак”, “Художник” та інші повісті стали справді всенародним надбанням.

Шевченко Т.Г. Три літа: Поезії: Для серед. та ст. шк. віку. - К.: Веселка, 1987. - 191 с.: іл.

Збірка «Три літа» стала новим кроком автора до сучасної йому проблематики. Головною темою його творчості стало викриття самодержавного устрою та релігійного, національного, колоніального гноблення. У вірші «Три літа», що дав назву всій збірці, поет описує зміни у власному світогляді, показує процес свого прозрівання за три роки (з 1843 по 1845)

Інтернет-ресурси

Волинські шляхи Тараса Шевченка : до 165-річчя перебування Т. Г. Шевченка на Рівненщині [Електронний ресурс] // Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека : [сайт]. – Режим доступу : http://libr.rv.ua/ua/virt/52/. – Назва з екрана.

Леонова Л. Документальні свідчення про Т. Г. Шевченка у збірках Державного архіву Рівненської області [Електронний ресурс] / Л. Леонова. – Режим доступу : http://rv.archives.gov.ua/index.php/arkhivy-u-zmi/publikatsii-v-presi/119-л-леонова-документальні-свідчення-про-т-г-шевченка-у-збірках-державного-архіву-рівненської-області.html. – Назва з екрана.

Моринці: мальовнийчий куточок України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://moryntsi.com.ua/. – Назва з екрана.

Новосад О. Волинськими стежками відродження [Електронний ресурс] / О. Новосад, Т. Аліпіна // Історична Волинь : [сайт]. – Режим доступу : http://istvolyn.info/index.php?option=com_content&view=article&id=3509:2013-03-18-13-14-17&catid=15&Itemid=17. – Назва з екрана.

Рибенко Л. Шевченкові місця на Рівненщині [Електронний ресурс] / Л. Рибенко. – Режим доступу : http://ualit.org/?p=1219. – Назва з екрана.

Рожко В. Ікони Тараса Шевченка на Волині [Електронний ресурс] / В. Рожко // Історична Волинь : [сайт]. – Режим доступу : http://istvolyn.info/index.php?option=com_content&view=article&id=4024:2013-10-28-13-50-30&catid=18&Itemid=17. – Назва з екрана.

Шановні користувачі!

Дана виставка представила Вашій увазі далеко не повний перелік книг, що містяться в нашій бібліотеці. Змістовніше ознайомитись з бібліотечною Шевченкіаною, поповнити свої знання Ви можете завітавши до бібліотеки.

 

Оновлено 07.03.2014 10:40
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

Учений XІІІ століття Сакробоско стверджував, що лютий у юліанському календарі містив 30 днів з 44 до н.е. по 8 н.е. , коли імператор Август скоротив лютий на один день для того, щоб додати його до серпня, місяця названого його ім'ям, оскільки липень, названий на честь його попередника Юлія Цезаря містив 31 день, а серпень тільки 30. Однак немає ніяких історичних доказів того, що це було саме так, і найбільш імовірно, що це міф, хоча й досить старий.

Відвідування

Flag Counter