Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Видатні люди, що побували на Кореччині PDF Друк E-mail
Кореччина - Видатні люди краю
Зміст статті
Видатні люди, що побували на Кореччині
Видатні люди, що побували на Кореччині стор. 2
Всі сторінки
  • Лаврентій Зизаній – Тустановський, український письменник в  1612 – 1619 роках жив і працював в Корці, автор навчальних і церковних книг “Наука к штанню і разуменню письма словенського” (буквар) “Граматика словенська”, “великий катехізіс”. Переважна більшість документів свідчать, що помер Зизаній Тустановський у Корці.
  • Сковорода Г.С., український просвітитель, гуманіст, філософ. Подорожуючи до Угорщини і Австрії в 1750 – 1753 роках проїжджав через Корець.
  • Надія Дурова, письменниця у 1812 році побувала у Корці.
  • Микола Костомаров, відомий український та російський історик побував в Корці в 1845 році, вчителював в Рівненській гімназії. У своїй “Автобіографії” М.Костомаров пише: “Я остановился в Корце, где обозрел розвалини старого замка; потом бил в Остроге”.
  • Т.Г. Шевченко, український письменник за завданням археологічної комісії відвідав місто в 1846 році. У своїй повісті “Варнак” він писав: “Из Кремена пошел я через село Вербу в Дубно, а из Дубно на Острог, Корець и на Новоград-Волинський”. В Корці оглядав архітектурні пам’яткі, спілкувався з селянами і зробив кілька малюнків. У повісті “Прогулка с удовольсвиєм и не без моралі” писав “на полях Волини и Подолни ви часто любуєтесь живописними розвалинами масивних замков и палат, некогда великоленних, ” как, например в Остроге или Корце. В Корце даже церков, хранилище бальзамированних трупов самими грасдів Корецьких, сама собою в розвалину прерватилась. Что ж говорять? Очем свидетельствуют ети уграми свидетели прошлого? О дескотизме и рабства? О хлопах и магнатах?” Т.Г. Шевченко зупинявся на постоялому дворі, цей будинок зберігся і понині. Зараз тут розміщена центральна районна бібліотека.
  • Оноре-де-Бальзак, відомий французький романіст у 1847 – 1850 роках тричі проїджав  через Корець.
  • Михайло Драгоманов, видатний український публіцист, історик, літературознавець, фольклорист, історик – етнограф подорожуючи за Кордоном у 1870 році відвідав м. Корець. “Я не знав, що на нашій Україні є стільки милих серцю маленьких міст з старовинними замками, чарівною красою лісів і полів. І серед них Корець, що не подалік Звягеля” – писав Драгоманов М. Старицькому.
  • Леся Українка, відома українська поетеса, яка народилася в сусідньому місті Новоград-Волинську і неодноразово відвідувала м. Корець.
  • І.Я. Франко, український письменник під час поїздок зі Львова у 1885 – 1886 роках побував в м. Корець.
  • Володимир Короленко, відомий письменник, у 1817 році в с. Харалуг Корецького району у своєї тітки Кароліни Туцевич проводив літні канікули. На сторінках автобіографічної повісті “Історія мого сучасника” Володимир Короленко пише про своїх родичів – сімю Туцевичів.

Оновлено 28.05.2015 11:33
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

__________________

Відвідування

Flag Counter