Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У вересні відбудеться:
- Віртуальна виставка книжкових новинок «Нові! Особливі! Цікаві!» 
- Віртуальна екскурсія «Сучасний бібліосвіт» (До Всеукраїнського дня бібліотек);
- День відкритих дверей «Місце зустрічі - бібліотека»
- Віртуальне літературне знайомство з творчістю О.Забужко, книжкова виставка «Творчість Оксани Забужко» (до 60-річчя від дня народження).


Віртуальна виставка PDF Друк E-mail
Новини - Бібліотечний вернісаж
12.06.2012 09:11

"Їм шлях в життя прослала Корецька земля"

Кореччина! Мальовничий край віковічних лісів і золотих ланів. Серед цієї поліської краси на берегах річки Корчик заклали древні русичі місто. Наше місто Корець вперше згадується як Корчеськ в 1150 році у Київському літописі.

Нині нашому краю налічується більше вісім сотень років. Ппротягом цього великого історичного часу йому доводилося переживати радісні, трагічні і сумні періоди.

Чудова природа, героїчна історія, талановиті люди – все це рідний край.

Для тих, хто цікавиться історією рідного краю, хто мріє вписати власне ім’я в літопис корецької землі,   ми пропонуємо розповіді про людей, які народилися і виросли на Кореччині.

Яскраві, незвичайні особистості, життя і творчість яких викликає захоплення і повагу, і які є відомими не тількі на своїй малій батьківщині, а й далеко за її межами…

Читайте про своїх земляків!

Беріть з них приклад!

Навчайтесь у них мужності, працьовитості, творчості!

 

 

Підстригач Ярослав Степанович

Підстригач Ярослав Степанович – учений–механік, основоположник теоретичного моделювання в механіці, академік НА України, голова Західного наукового центру АН України, заслужений діяч науки України в галузі науки і техніки.

Підстригач Я.С. народився 25 травня 1928 року в селі Самостріли Корецького району Рівненської області. Закінчив Львівський державний університет ім. Франка , фізико-математичний факультет та аспірантуру при інституті машинознавства і автоматики АН України.

В 1969 році отримав вчене звання професора. Понад 25 років викладав у Львівському університеті ім. Франка. Помер  в 1990 році. Наукова спадщина – понад 300 робіт та 14 монографій.

 

Криловець Анатолій Олександрович

Криловець А.О. – письменник.

Народився 20 лютого 1961 року в селі Городище Корецького району Рівненської області. Закінчив філологічний факультет Рівненського державного педінституту, аспірантуру при Київському національному університеті ім . Драгоманова. Кандидат філологічних наук, нині – завідувач кафедри української філології Національного університету «Острозька академія». Автор п’яти поетичних збірок, член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської літературної премії «Благовіст».

Анатолій Криловець – один з найбільш відвертих авторів

у сьогоднішній поезії Рівненщини. Ця відвертість струменить

з його віршів, вражає, часом навіть шокує – і в жодному разі не

залишає читача байдужим.

Олександр Ірванець

Криловець А.О. Похмілля:Поезії/А.О.Криловець.- Рівне; РВП «Роса»,2004.-48 с.

До цієї збірки українського поета вввійшла в основному інтимна лірика. Вірші автора наснажені пошуками відповідей на одвічні питання про життя та любов .

Криловець А.О. Моя вселенська тимчасовість; Поезії / А.О.Криловець.- Рівне; Овід, 2006.- 128 с.

До п’ятої книжки українського поета увійшли вірші, написані впродовж останніх двох з половиною десятиріч.

Криловець А.О. Лицедійство/ А.О. Криловець. – Рівне; ВАТ «Рівненська друкарня», 2009. – с.140

У книзі досліджується філософська проблематика в українській драматургії кінця XIX – перших десятиріч ХХ століття. В полі зору автора твори Лесі Українки, Якова Мамонтова, Володимира Винниченка. Матеріал, викладений у книзі буде цікавим для викладачів вузів, учителів-словесників, аспірантів та студентів.

 

Тарасович Павло Михайлович

Тарасович П.М. – Український полярник. Радист-біолог, лікар ветеринарної медицини. Учасник П’ятої Української антрактичної експедиції на станції Академік Вернадський.

Народився у 1970 році в місті Корець Рівненської області. Фах набув в Львівській академії ветеринарної медицини. З 1996 по 1999 рік працював у рівненській фірмі лікарів та фармакологів «АРЦТ» провідним спеціалістом. З 1998 по 1999 займав громадську посаду голови обласної організації – Ліги радіоаматорів Рівненщини, кандидат у майстри спорту. Улюблне хобі – біологія, медицина, радіоспорт, сімейний відпочинок.

Тарасович П.М. Антрактида – шостий континент/П. М. Тарасович. – Рівне, 2002. – с. 80

Публіцистично-наукове видання учасника української антрактичної експедиції на станції "Академік Вернадський", зимівки 2000-2001 років. В збірнику відображається історія та місцезнаходження української антрактичної станції Академік Вернадський, коротка історія відкриття та дослідження антрактичних територій. Біологічні дані про морську фауну та флору узбережжя антарктичного півострова та антарктичних територій. Видання розраховане на широке коло читачів.

 

Опальчук Андрій Савович

Опальчук А.С. – академік АН ВШ України , відомий вчений-металознавець, автор числених наукових, методичних праць та винаходів, заслужений діяч науки і техніки, доктор технічних наук, професор кафедри технології конструкційних матеріалів і матеріалознавства Навчально-наукового технічного інституту Національного аграрного університету.

Народився 30 грудня 1935 року в місті Корець Рівненської області. Багаторічна творча діяльність у галузі технології металів і металознавства принесла Андрію Савовичу високий авторитет серед учених нашої країни та за її межами. Вперше в теорії і ппрактиці термомеханічної обробки сталей з малою стійкістю аустеніту він започаткував новий науковий напрям у вирішенні проблем ефективного зміцнення деталей машин. Результати наукових досліджень не одноразово експонувалися на республіканських і всесоюзних виставках, і були відзначені урядовими нагородами. У 1988 році А.С. Опальчуку було присвоєно почесне звання „Заслуженого діяча науки і техніки України”. В активі академіка понад 200 наукових праць, серед яких навчальні посібники, методичні розробки, авторські свідоцтва і патенти. Він є лауреатом академічної нагороди Ярослава Мудрого. А.С. Опальчук відомий також , як громадський діяч та поет. В творчому доробку історична поема та велика кількість поезій. Творить під псевдонімом Опал. Йому притаманна готовність відгукнутися на біль українського народу. В поезіях звучить протест проти байдужості і рабства в душі людини, вірші наповнені патріотичними почуттями.

Опал А. Дума про Україну/Андрій Опал. – Київ, 2005.- с.180

Літературно-художнє видання вміщує в собі поезії та історичну поему. В поезіях Андрія Опальчука звучить протест проти байдужості і рабства в душі людини. Автор таврує зрадництво правлячої верхівки  України, збуджує патріотичні почуття і бачення суті існування кожного з нас. Його творчість – це бунт проти залежності людини від усього, що її принижує і робить рабом.

Опальчук Андрій Савович; бібліографічний покажчик наукових праць за 1967- 2005 роки. – Київ; АН ВШ України, 2005.- с. 82

У виданні відображено основні етапи життя, науково-дослідну, виробничу і педагогічну діяльність А.С. Опальчука. Також вміщено відгуки колег та друзів Андрія Савовича. Видання містить хронологічний покажчик публікацій наукових праць академіка Опальчука А.С.

 

Кравчук Спиридон Гнатович

Журналіст, член національної спілки журналістів України, лауреат премії Республіканського конкурсу протипожежної служби України 1977 року серед новелістів та нарисовців.

Кравчук С.Г. народився в 1938 році в селі Крилів Корецького району у багатодітній родині. Набув фах шофера і кіномеханіка. Згодом закінчив Львівський державний університет ім . І.Франка. був позаштатним кореспондентом, довгий час працював у штаті Гощанської та Корецької редакцій районних газет і радіо. Був головою Гощанської селищної ради. Нині, перебуваючи у відставці, присвятив себе літературній та краєзнавчій роботі. У  творчому доробку С.Г. Кравчука назбиралося немало публікацій різних жанрів, в тому числі літературних.

Кравчук С.Г. Пекуча сльоза; роман-дилогія/С.Г.Кравчук. -  Рівне;”Овід”.- 2006.- с.332

Цей публіцистично-пригодницький роман-оповідь про долю двох синів дбайливого господаря-хуторянина Андрія Москальчука, вивезеного на спецпоселення до Сибіру, та багатьох інших людей його рідного краю, хто пережив війну і післявоєнні репресії. На основі конкретних фактів з буття порівняно невеличкого села, автор відтворив реальну картину періоду німецької окупації та повоєнної пори.

Кравчук С.Г. Передзвін віків; Історико – публіцистичний нарис/С.Г. Кравчук.-Гоща, „Валері”.-2007.-с.204

У черговому творі Спиридона Кравчука йдеться про історію православних храмів на Волині, зокрема у Погоринні. З чиєї подачі і ким вони руйнувалися чи знеславлювалися, а потім відроджувалися і які людські долі з ними переплетені. У книзі використано багато матеріалів і документів, що проливають світло на тернистий шлях православ’я, його ієрархів, богоугодні діяння сподвижників та щирих прихильників.

Оновлено 12.06.2012 09:54
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

Незважаючи на те, що діючий календар має дуже маленьку погрішність, однак за 3328 років накопичується помилка в 1 день. Тому, якщо за цей час не придумають новий, ще більш точний календар, в 3328 році буде 367 днів, тобто буде 30 лютого.

Відвідування

Flag Counter