Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
?.?????? ???.???????? 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
???????????? ???????????

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У вересні відбудеться:
- Віртуальна виставка книжкових новинок «Нові! Особливі! Цікаві!» 
- Віртуальна екскурсія «Сучасний бібліосвіт» (До Всеукраїнського дня бібліотек);
- День відкритих дверей «Місце зустрічі - бібліотека»
- Віртуальне літературне знайомство з творчістю О.Забужко, книжкова виставка «Творчість Оксани Забужко» (до 60-річчя від дня народження).


Бібліотечний досвід PDF Друк E-mail
Бібліотека - Бібліотечному фахівцю

Бібліотека – інформаційний центр на селі,

осередок дозвілля громади

Досвід роботи Світанівської

публічно-шкільної бібліотеки

Сьогодні неможливо уявити сучасне життя без бібліотеки, де кожна людина може духовно збагатитись та змістовно відпочити. Йдуть до бібліотеки школярі зі списками літератури, студенти з темами рефератів, дорослі читачі просто за інформацією, і кожного з них завідуюча бібліотекою зустрічає доброзичливо, допомагає зорієнтуватись у виборі книги, вдумливо ставиться до запитів і побажань, адже основний принцип роботи Гоголь Оксани Ростиславівни – «Все для читача».

А читач сьогодні освічений, ерудований, з новим світоглядом. Тому завідуюча бібліотекою шукає нові підходи в обслуговуванні, зміцнює творчі зв’язки з зацікавленими установами і організаціями в рамках культурно-дозвіллєвого комплексу.

 

До професійних знань і умінь Оксани Ростиславівни, додається ще одна риса – любов до обраної професії, до бібліотеки, до її відвідувачів. «Хто володіє інформацією, той володіє світом» - саме в цьому я намагаюсь переконати своїх читачів - так вважає завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с. Світанок.

До їх послуг відкритий доступ до книжкового фонду, який становить 19 тис. примірників, з них до 3 тис. підручників. Сьогодні Світанівська публічно-шкільна бібліотека – культурний центр, що забезпечує інформаційні потреби як реальних так і потенційних користувачів, надає можливість міжособистісного спілкування практично всім жителям села, організовує їхнє культурне дозвілля, враховуючи інтереси та потреби громади.

Для якісного та оперативного забезпечення жителів інформацією в бібліотеці створено Публічний центр регіональної інформації, де представлено графіки прийому громадян керівниками райдержадміністрації, облдержадміністрації, районної та обласної рад, виконкомом сільської ради. Тут читачі мають можливість отримати відповіді на життєві запитання, що сприяють їхньому соціальному захисту: люди похилого віку – з питань пенсійного законодавства, існуючих пільг для ветеранів та інвалідів, дітей війни, поради безробітним, питання приватизації землі – тобто те, що найбільш потрібно населенню. Безпосередньо кожен користувач може ознайомитись з рішеннями виконкому та сесії місцевої влади. Доповненням є тематичні папки «Інформаційний портрет села», «Природні ресурси Рівненщини», «Ринок праці», «Куди піти вчитися», які допомагають краще пізнати рідний край, його людей, почерпнути більш детальну інформацію краєзнавчого характеру, а учням допомагають у підготовці до уроків літератури, історії, географії пов’язаних з історією свого села.

Сьогодні в бібліотеку йдуть люди, щоб отримати адресну та фактографічну інформацію. Оксана Ростиславівна систематично інформує односельчан про надходження новинок літератури, матеріалів з питань діяльності місцевих органів влади.

Співпраця між бібліотекою та громадою збільшила рівень довіри, забезпечує стійкість і стабільність звернень.

Головним завданням сьогодення для бібліотеки є вивчення потреб користувачів, кропітка робота з читачами з обмеженими можливостями, з творчими, обдарованими дітьми, на допомогу освітньому процесу, збереження національно-культурної спадщини, а також співпраця з різними організаціями в рамках роботи культурно-дозвіллєвого комплексу.

До уваги читачів пропонуються книжкові виставки літератури, які присвячуються різним подіям суспільного та громадського життя нашої країни: «Україно, ти в світі єдина!», «На допомогу навчальному процесу», «Край мій і доля його завжди зі мною», «Війні немає забуття».

Вони доповнюються виставками декоративно-прикладного мистецтва. До краєзнавчої виставки традиційно оформляється виставка «Село моє цвіте у вишиванках», «Таланти нашого села».

Враховучи інтереси своєї громади, бібліотека проводить їм змістовне дозвілля в рамках культурно-дозвіллєвого комплексу.

В бібліотеці відвідувачі мають можливість поспілкуватись у вільний час, задовільнити свої інтереси та уподобання, зустрітись з улюбленими героями книг, побувати на цікавому заході. Без бібліотеки і бібліотекаря не проводяться жодні заходи в селі. Адже бібліотека згуртовує людей, допомагає знайти їм спільні захоплення, тут поєднуються особисті та громадські інтереси, розвивається творча активність. Проводяться літературно-музичні композиції, вечори-зустрічі з ветеранами війни,

години-памяті, конкурси, вікторини: «Зі слави мертвих і живих кувалась Перемога», «Україно моя Україно, я для тебе на світі живу», «Краса і сила української мови».

140-річчя Лесі Українки вшанували літературною годиною «Довго щирими словами до людей промовлятиму я…», до Шевченківських днів проведено літературний вечір «Краса і сила Шевченкового слова»; вечір-портрет «Олена Теліга: життя – за тризубовий стяг».

Великою популярністю у громади користується драматичний гурток, який неодноразово займав призові місця на кущовому та районних фестивалях театрального мистецтва. А також вокальний ансамбль української пісні, де учасником є завідуюча публічно-шкільною бібліотекою.

Приймала бібліотека участь у районному святі «І творчістю хата багата», святі врожаю, де Світанівська садиба була однією з кращих.

Традиційно щорічно з місцевою владою проводиться свято села. Спільно з будинком культури організовуються заходи за народним календарем: Свято Івана Купала «Ой на Івана, ой на Купала», свято Андрія, різдв’яні свята «Сяйво віфлеємської зірки», свято Трійці, Великодні дні; проводяться народознавчі уроки. Адже бібліотека свято зберігає культурні традиції та обряди села.

Готуються та проводяться бесіди з молоддю з метою профілактики та пропаганди здорового способу життя.

Щоб привернути увагу до тих, хто слабший від інших, щоб наші серця відчули, яке непросте життя в людей з вадами здоров’я, що їм потрібна не тільки їжа, а й добре слово, тепло і ласка, бібліотека приділяє неабияку увагу цій категорії людей. Тому допомогти цим людям максимально адаптуватись в навколишньому середовищі, вказати шляхи до самореалізації та успіху, отримати інформацію – все це вбачає своїм завданням завідуюча бібліотекою. Засобами книги надає їм соціальну та юридичну допомогу. З цією метою в бібліотеці діє бібліотерапевтичний центр «Милосердя», який акумулює матеріали законодавчої тематики з питань життєдіяльності інвалідів, матеріали про навчальні, медичні реабілітаційні заклади, установи, що займаються проблемами інвалідів. Завідуюча бібліотекою постійно презентує нові випуски інформаційного бюлетня «Інва.net». З допомогою книгонош відвідує на дому, проводить бесіди, обговорення, щоб поспілкуватись, дізнатись, чим живуть інваліди. Для них в бібліотеці організовуються виставки-персоналії «Чудеса зроблені вашими руками», дні спілкування «Коли серце не байдуже», «Від теплого слова і лід розстає», діє книжкова виставка літератури «Сильні у своїй слабкості».

Особлива увага Світанівської публічно-шкільної бібліотеки спрямована на оптимізацію навчально-виховного процесу. Бібліотека організовує комплекс заходів, що сприяють засвоєнню шкільної програми, стимулюють потяг школярів до знань, вчать самостійно мислити і аналізувати. Завідуюча бібліотекою готує підбірки матеріалів з методики викладання шкільних предметів, інформує вчителів про новинки в освітній галузі. До послуг учнів та вчителів діє книжкова виставка «На допомогу навчальному процесу». Біля виставки завідуюча бібліотекою регулярно проводить репортажі, експрес-інформації «Радимо до уроку», «Сьогодні ми читаємо», «Це цікаво знати»; бере участь у проведенні Предметних тижнів «Цікава наука хімія», «Загадкова географія», «Правові знання - школяра». Доповненням є матеріали на електронних носіях. У бібліотеці створена картотека CD та DVD дисків на допомогу навчальному процесу, а також картотека творів, яких немає в бібліотеці.

З метою залучення до читання та організації дозвілля дітей, в бібліотеці проводиться Посвята у читачі

«До знань золотої скарбниці», екскурсії до бібліотеки Подорож до країни Книги», свято «Прощавай Букварику». Доброю традицією стало щорічне проведення Тижня дитячого читання «Книга мудрий, старий друг, книга знає все навкруг», який є святом для дітей села. Проходить він цікавими формами популяризації книги: бліц-турнір «Все про бібліотеку і книгу», брейн-ринг «До нас в гості завітала казка», конкурс дитячих малюнків «Я малюю світ», аукціон нової книги. В бібліотеці створено дитячий куточок «Граємось, читаємо, відпочиваємо».

Бібліотекар пробуджує дитячі душі для розуму та добра, виховує в них любов до читання, бережливе ставлення до книг, шкільних підручників. Тому залюбки біжать до бібліотеки діти, де читають, граються, відпочивають.

Культуро-дозвіллєва діяльність Світанівської бібліотеки направлена на розвиток творчих здібностей, ефективне використання вільного часу дітей, молоді, громади села. Творчо підходить до своєї праці Оксана Ростиславівна, вміє спілкуватися з людьми та допомагає кожному хто переступає поріг книгозбірні.

А ще має результат від творчої співпраці з місцевою владою. Окремі депутати допомагають у проведенні масових заходів, беруть безпосередньо самі учать у бібліотечних заходах. Неоднаразово питання організації дозвілля і виховання молоді, виконання Програми підтримки розвитку культури села розглядались на сесіях та виконкомах сільської ради. А в свою чергу бібліотекар звітується про свою роботу перед громадою села.

Книгозбірня стала тим місцем, куди приходять із задоволенням односельчани, а Оксана Ростиславівна відкриває їм двері, щоб подарувати радість спілкування та відпочинку.


Оновлено 28.05.2015 11:30
 

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

Загадки

Стоїть бабуся над водою з червоною бородою, хто йде - не мине і за бороду скубне.

Відгадка

Двоє водять, двоє носять, а двоє тримають, якщо спіймають.

Відгадка

__________________

Цікаво знати

У минулі історичні епохи кам'яна сіль цінувалась на вагу золота. Тепер вартість солі невелика. Але це, мабуть, триватиме недовго: родовища цієї гірської породи виснажуються в одних країнах або її видобуток стає надто дорогим в інших.

Відвідування

Flag Counter