Пошук Наші конкурси Написати нам листа Фотогалерея
м.Корець вул.Київська 45;   e-mail:korecbibl@meta.ua
 
Бібліотечний калейдоскоп

Ми працюємо:

З 9.00 до 18.00
Вихідний: субота

м.Корець,
вул.Київська, 45

Оголошення

У лютому відбудеться:
- Романтично- літературний вернісаж «Вічна загадка любові»;
- Віртуальна виставка-хроніка «Життя обірване Афганом» (до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав);
- Презентація літературного портрету «Літописець українського простору»(до 115–ї  річниці від дня народження У.Самчука);
- Героїко-патріотична  година  «Герої не вмирають» (до Дня Героїв Небесної Сотні);
- Віртуальний екскурс «Релігійна спадщина м. Корець».

Наші конкурси:Трагізм долі українського єврейства в роки Другої світової війни на Кореччині PDF Друк E-mail
Кореччина - Спогади старожилів
26.06.2017 14:05

У роки Другої світової війни нацисти знищили 6 млн. євреїв, з них 1,5 млн. на окупованій території Радянського Союзу. Фізичне знищення євреїв в Європі почалося після нападу Німеччини на Радянську країну. Євреї в СРСР мали бути усунені першими. Це стало частиною так званого "рішення єврейського питання", а також засобом для підготовки території СРСР до німецької колонізації. В директивах плану "Барбаросса" (13 березня 1941 року) сказано, що для підготовки політичного управління на території дії армії рейхсфюрер СС отримує особливі завдання від фюрера, які виходять з рішучої боротьби, яка ведеться двома протилежними політичними системами. Практично, в більшості випадків, ці завдання заключалися в знищенні всіх євреїв і комуністичних діячів на територіях, що були окуповані. Зокрема євреї були визначені як вороги рейху і в багатьох документах вермахта вказувалися завдання масового знищення євреїв і комісарів. Для здійснення цього завдання було створено чотири оперативні групи СС. На території України діяла група СС (Ейнзацгрупе).
Створювався спеціальний "Юденапарат", який спеціалізувався на грабежах і вбивствах євреїв. Гітлерівці погрожували смертю кожному українцю, росіянину, білорусу і т. д., якщо вони переховували євреїв. Багаточисельні міста Радянського Союзу стали свідками майже повного знищення єврейських громадян. На Україні було утворено 50 гетто, де за декілька місяців окупації замордовано 850 тис. євреїв.
Коли радянські війська визволили окуповані території, там майже не залишилося євреїв. Вціліли лише ті, що зуміли знайти притулок у місцевого населення, і хто воював у партизанських загонах.
Місто Корець було в ряду тих населених пунктів, жителі яких в повній мірі відчули весь трагізм долі українського єврейства. Іудеї в Корці історично складали більшість, бо Правобережна Україна була зоною "осідлості" єврейського населеня.

Оновлено 26.06.2017 14:18
Докладніше...
 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Остання >>

Сторінка 1 з 7

Безоплатна правова допомога

Електронний каталог

http://77.222.153.241:8080/cgi/WebIrbis3/Search1.exe?C21COM=Enter&I21DBN=WDB23

Наш блог

http://famelybookstreet.blogspot.com/

Фотоетюди

Пошук по сайту

Опитування

Як часто ви ходите в бібліотеку ?
 

Корисні посилання

Історична Волинь - електронна бібліотека, що формується фахівцями бібліотек і архівів краю

__________________

Відвідування

Flag Counter